Jak zaistnieć w mediach. Rady dla NGO’sów

Mamy przyjemność zaprosić na kolejną sesję społeczną w projekcie „Kuźnia Ekspertów – Wsparcie III Sektora Warmii i Mazur”. Tym razem będziemy mówić o współpracy organizacji pozarządowych z mediami regionalnymi i lokalnymi. Zaś prowadzący spotkanie ekspert przekaże szereg wskazówek, które pozwolą lepiej zrozumieć media i „przybliżyć” do nich trzeci sektor.

Sesja pod hasłem „Jak zaistnieć w mediach. Rady dla NGO’sów” odbędzie się 8 lipca 2022 r. (piątek) w godz. 10.00-13.00 w formie zdalnej (online).

Zakres tematyczny:
• Po co są dzisiaj media? Czym one są? Jaka jest w tym wszystkim rola Internetu?
• Po co media NGO’som?
• Dlaczego media nie zauważają NGO’sów?
• Jak przekonać media do współpracy bez pieniędzy?
• Jak dbać o relacje z mediami?
• Mini warsztat z przygotowywania informacji prasowej dla mediów

Spotkanie poprowadzi pan Rafał Gruchalski – redaktor naczelny portEL.pl

Parę słów o prowadzącym: Rafał Gruchalski – z wykształcenia prawnik (Uniwersytet Gdański, 2002), z zawodu dziennikarz z ponad 25-letnim stażem w mediach lokalnych i regionalnych (m.in. Głos Elbląga, Nowy Głos Elbląga, Gazeta Olsztyńska, Telewizja Elbląska). Od 2014 roku redaktor naczelny Elbląskiej Gazety Internetowej portEl.pl, najpoczytniejszej w regionie elbląskim i jednej z najstarszych internetowych gazet w Polsce (istnieje od 2001 r.). Specjalizuje się w tematyce politycznej i gospodarczej. Jest również wykładowcą specjalistą w Akademii Nauk Stosowanych w Elblągu (dawna PWSZ), gdzie prowadzi zajęcia z przedmiotów dziennikarskich na specjalności dziennikarstwo i nowe media (kierunek filologia polska). Współpracuje z organizacjami pozarządowymi – jest wolontariuszem w Fundacji parkrun Polska i Stowarzyszeniu Krzewienia Sportu EL Aktywni. Prywatnie zawzięty biegacz.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematem, w szczególności członków zarządów organizacji pozarządowych z terenu województwa warmińsko-mazurskiego. Aby wziąć udział w spotkaniu należy w terminie do 5 lipca 2022 r. wypełnić formularz zgłoszeniowy: https://forms.gle/FWmBYFAgAJVLDnJV9

Cykl sesji społecznych to element projektu „Kuźnia Ekspertów – Wsparcie III sektora Warmii i Mazur” realizowanego przez Stowarzyszenie ESWIP we współpracy z Samorządem Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Partnerem strategicznym projektu jest Rada Organizacji Pozarządowych Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

W razie pytań lub uwag, prosimy kontaktować się z Markiem Jurzyńskim, tel. 665 121 582, e-mail: m.jurzynski@eswip.pl

Zaproszenie sesja media 8 lipca 2022