„Jak zreformować gospodarstwo mojego ojca?”

11 kwietnia 2013 r. Jarosław Zaborny, uczeń klasy III Technikum Agrobiznesu, został laureatem ogólnopolskiego konkursu „Jak zreformować gospodarstwo mojego ojca?”. Jarek zajął drugie miejsce w Polsce i wygrał indeks na wybraną uczelnię rolniczą. Organizatorem konkursu jest Polska fundacja im. R. Schumana, a współorganizatorem projektu jest Szkoła Głowna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

 

Konkurs jest dwuetapowy. Pierwsza część polega na przygotowaniu pracy pt.: „Jak zreformować gospodarstwo mojego ojca?”. Projekt ten opiera się na modernizacji wybranego gospodarstwa rolnego. Należy wybrać gospodarstwo istniejące w rzeczywistości, nie ma natomiast znaczenia, kto jest jego właścicielem.

Do drugiego etapu konkursu zapraszani są autorzy najlepszych prac. Komisja przeprowadza z kandydatami rozmowę na temat przygotowanego projektu. W ten sposób wyłania się laureatów. Zwycięzcy otrzymują indeksy dziewięciu szkół wyższych z terenu całego kraju, w tym SGGW w Warszawie.

Od roku 2001 Pan Andrzej Jaksa-Pliszka przygotowuje uczniów Zespołu Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku do udziału w konkursie. Dzięki jego pomocy dziewięć osób uzyskało tytuł laureata i zdobyło indeks SGGW w Warszawie. W 2013 roku do finału zostało zakwalifikowanych 16 osób. Jarosław Zaborny został laureatem, zajmując drugie miejsce w Polsce.

 

 Sukcesy uczniów ZSKŚiA w Giżycku w konkursie
„Jak zreformować gospodarstwo mojego ojca?”

 

Fot. Archiwum Zespołu Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku