Jesienne wyprawy ornitologiczne po terenie powiatu giżyckiego

Cykl jesiennych wycieczek ornitologicznych po najcenniejszych przyrodniczo miejscach powiatu giżyckiego. W programie przewidziane są trzy wycieczki wyjazdowe dla mieszkańców powiatu giżyckiego przejawiających zainteresowanie zagadnieniami przyrodniczymi i ornitologicznymi. W czasie wycieczek uczestnicy będą mieli okazje do obserwowania ptaków pod okiem doświadczonego ornitologa, rozwinąć umiejętności rozpoznawania poszczególnych gatunków ptaków po wyglądzie i głosach oraz zapoznać się z rodzajami siedlisk, w których żyją i przebywają poszczególne gatunki. Jesienny okres będzie doskonałą okazją do obserwacji gatunków migrujących i zimujących. Każdy wyjazd będzie również okazją do nauki i doskonalenia w praktyce podstaw fotografii przyrodniczej.

„Tour the Gołdopiwo” – wycieczka dookoła jeziora Gołdopiwo. Trzygodzinna wycieczka autokarowa, w czasie której uczestnicy będą uczyli się rozpoznawać gatunki ptaków wodnych.

„3 x D”, czyli Doba, Dobskie, Dejguny” – wycieczka nad jeziora i do okolicznych lasów. Czterogodzinna wycieczka autokarowa nad jeziora Dobskie i Dejguny. W czasie wycieczki uczestnicy będą obserwowali i poznawali gatunki migrujące – zarówno ptaki wodne, jak i drapieżne oraz wróblowe.

„Niegocin w jesiennym wydaniu” – wycieczka autokarowa dookoła jeziora Niegocin. Trzygodzinna wycieczka, podczas której uczestnicy będą obserwowali i rozpoznawali gatunki ptaków przebywające jesienią na jeziorach: Niegocin, Boczne i Jagodne.

Planowane terminy wycieczek to 28 październik, 4 listopada i 25 listopada 2023 r.

Na szczegóły i zapisy trzeba jeszcze trochę poczekać. Proszę śledzić profil FB Stowarzyszenia Miłośników Mazurskiej Przyrody: https://www.facebook.com/Masuriannature

Zadanie pt. „Jesienne wyprawy ornitologiczne po terenie powiatu giżyckiego” jest współfinansowane ze środków Powiatu Giżyckiego.

Źródło informacji: Stowarzyszenie Miłośników Mazurskiej Przyrody