Joannici – przyjaciele szpitala i Powiatu Giżyckiego gośćmi Starosty

Dr Christian Meyl, dobry duch ludzi potrzebujących, zaangażowany w pomoc charytatywną Joannitów dla Polski, gościł kilka dni temu w Giżycku. Odwiedził m.in. szpital giżycki oraz stację Warmińsko-Mazruskiego Stowarzyszenia Joannitów w Giżycku. Wizyta miała na celu poznanie potrzeb regionu w zakresie zaopatrzenia w sprzęt i aparaturę medyczną, którą w formie darów dr Meyl sprowadza z niemieckich klinik i szpitali do placówek w Polsce.

W ten sposób udało się m.in w ostatnich latach wymienić znaczą część starych, zniszczonych łóżek szpitalnych na używane, ale znacznie bardziej nowoczesne łózka niemieckie. Wymieniono również znaczną część mebli, szafek szpitalnych i sporej części pozostałego sprzętu.Delegację niemiecką oraz siostry giżyckiego Stowarzyszenia Joannitów przyjął również Starosta Giżycki Mirosław Drzażdżewski, który przekazał gościom list gratulacyjny oraz podziękowania od całej społecznośći samorządowej Powiatu Giżyckiego.