Jubileusz 20-lecia Technikum Inżynierii Środowiska i Melioracji

W naszej Szkole najważniejszy jest uczeń, duszą Szkoły – nauczyciel, a dumą – jej absolwenci.
Jubileusz szkoły jest okazją do wspomnień, które choć minione zawsze pozostają w pamięci. Chociaż czas je porządkuje, czasem dodaje blasku, a czasem zaciera, to dźwięk szkolnego dzwonka przywołuje je ponownie. Trudno, bowiem być obojętnym wobec miejsca, w którym zostawiło się część życia.

O naszej szkole można by mówić wiele i długo. Na przestrzeni lat zmieniała swoje oblicze, strukturę. W istocie jednak pozostała taka sama – jest nie tylko ważną i nieodzowną częścią lokalnej rzeczywistości, ale też częścią naszego życia.

Każdy jubileusz to połączenie tradycji z nowoczesnością, doświadczenia z młodością, a nasza Szkoła nigdy nie była jedynie miejscem czy instytucją, ale zawsze zwartą społecznością stworzoną przez pokolenia uczniów i ich rodziców, nauczycieli, którzy oddali szkole swoje umiejętności, entuzjazm i serce. Każdy, kolejny jubileusz jest okazją, by cyklicznie i starannie zbierać informacje o historii szkoły i jej dorobku. Ten dorobek to praca wielu osób – grona pedagogicznego, uczniów, pracowników administracji i obsługi. Dzięki ich zaangażowaniu udało się stworzyć naszą Szkołę taką, jaką widzimy ją dzisiaj – przyjazną i otwartą na nowe.

Jubileusz 20-lecia Technikum Inżynierii Środowiska i Melioracji to bardzo ważna chwila dla nas wszystkich. Czas nauki w szkole średniej był dla wielu z nas okresem, w którym snute były młodzieńcze marzenia i plany, zawiązywały się dozgonne przyjaźnie, a czasem – pod rodzimą wierzbą – ktoś kogoś pokochał…

 

 

Tekst: Anna Daraż
Fot. Archiwum Zespołu Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku