Jubileusz 45-lecia SOSW w Giżycku

25 maja 2016 r. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy obchodził 45-lecie istnienia. Do tej uroczystości przygotowywał się od wielu miesięcy. Efektami tej pracy były: pięknie udekorowana szkoła oraz fantastyczna gra młodych i tych nieco starszych aktorów, którzy przenieśli przybyłych na uroczystość gości w fantastyczny świat „Akademii Pana Kleksa”.

Nie zabrakło również wspomnień z minionych 45 lat skontrastowanych z obrazem współczesnego Ośrodka. Łza w oku pojawiła się u niejednego widza oglądającego film, przygotowany specjalnie na tę okazję pt. „Cudowna Szkoła”. Podczas uroczystości głos zabrała dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Giżycku – Pani Katarzyna Rzeczycka, która w swoim przemówieniu podkreśliła rolę marzeń, do których realizacji należy dążyć. Zwróciła uwagę na te, które już się spełniły, jak i te, które jeszcze czekają spełnienia. Pani Rzeczycka z radością zaprezentowała zebranym utwór pt. „Nasza piosenka”. Tekst i muzyka piosenki są efektem pracy pracowników SOSW w Giżycku, a w jej nagraniu uczestniczyli również uczniowie Ośrodka. Nadzieja pojawiła się w jej głosie, gdy mówiła o planach na przyszłość – placu zabaw dla najmłodszych, siłowni zewnętrznej, boisku i sali gimnastycznej dla starszych podopiecznych Ośrodka.

Jubileusz 45-lecia to także doskonała okazja, by docenić pracę nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi. Dyrektor SOSW w Giżycku nagrodziła tych najbardziej zaangażowanych i pracowitych. Na uroczystość przybyło wielu znamienitych gości. Największe jednak wrażenie na zebranych zrobiła Pani Genowefa Potocka, pierwsza nauczycielka klas specjalnych, która swoją pracę rozpoczęła w 1966 roku. Dla wielu młodych stażem pracowników Ośrodka to był ogromny zaszczyt poznać tę wspaniałą kobietę i zobaczyć radość na jej twarzy związaną z przybyciem do szkoły.

Fot. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Giżycku