Jubileuszowe XV Giżyckie Regaty Rząd – Samorząd

IMGP8880Już po raz piętnasty samorządowcy miasta, gminy i powiatu giżyckiego zorganizowali Giżyckie Żeglarskie Regaty Rząd – Samorząd. Impreza na trwałe zagościła już w żeglarskim kalendarzu Giżycka i Krainy Wielkich Jezior Mazurskich.

 

„XV Giżyckie Regaty „Rząd – Samorząd” wygrała reprezentacja Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji w składzie: Stanisław Klimaszewski – sternik, Agnieszka Wilamowska oraz Larysa Gacka.

Do udziału w tegorocznych Regatach zgłosiło się 27 załóg, z których 14 reprezentowało administrację rządową: Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych (2 załogi), Ministerstwo Spraw Zagranicznych (2 załogi), Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, Urząd Komunikacji Elektronicznej, Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, Ministerstwo Obrony Narodowej i Rządowe Centrum Legislacji.

Załogi samorządowe reprezentowali w tym roku żeglarze ze Słupska, Nieporętu, Grodziska Mazowieckiego, Nowej Rudy, Pcimia, Giżycka, Miłek, Gdańska (Pomorski Urząd Wojewódzki) i Olsztyna (Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko – Mazurskiego). Na Regatach pojawiła się także załoga litewska z Rejonu trockiego.

Komandorem regat był Pan Tadeusz Zdanowicz, dyrektor Urzędu Żeglugi Śródlądowej, zaś Sędzią Głównym Pan Jan Kurowicki.

Bardzo dobrze spisały się załogi naszych samorządów. Drugie miejsce zajęła reprezentacja Gminy Miłki ze sternikiem Arturem Tomkiewiczem. Na trzecim miejscu do mety dopłynęła załoga Gminy Giżycko z Marcinem Panasiem za sterem.

Tradycyjnie, zostały także wręczone nagrody specjalne:

  • „Gorzki pech” – załoga Miasto Słupsk / sternik Ryszard Kwiatkowski
  • „Fair Play” – załoga Powiatu Grodzisk Mazowiecki / sternik Wojciech Penda
  • „Skrzynia Komandora” – załoga Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko – Mazurskiego / sternik Marek Bauman
  • „Czerwona Latarnia” – załoga Ministerstwa Sportu i Turystyki / sternik Marcin Mytenia
  • I miejsce w kategorii międzynarodowej – załoga Rejon Trocki Litwa

Na Regatach pojawili się także goście honorowi – Pan Janusz Cichoń, sekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów oraz  Pani  Małgorzata Olszewska – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji.

Wyniki tegorocznych Regat do pobrania TUTAJ