Julia Kordowska z Wydmin drugą biegaczką w Polsce!

Finał Centralny XX Ogólnopolskich Masowych Biegów Przełajowych Zrzeszenia LZS odbył się 3 października br. w Wolborzu. Wydmińscy biegacze byli jedynymi przedstawicielami Warmii i Mazur w tej imprezie. Oprócz Julii Kordowskiej świetnie zaprezentowały się uczennice klas I gimnazjum. Magdalena Romanowska była szósta, a Zuzanna Zabielska dziewiąta.  Piętnaste miejsce w tym biegu zajęła Wiktoria Gotkowicz z Gawlików Wielkich. Pozostali zawodnicy z Wydmin zajęli miejsca w drugiej i trzeciej dziesiątce swoich biegów. Wśród 45 gmin, Gmina Wydminy zajęła bardzo dobre 17 miejsce. LUKS Dystans Wydminy w klasyfikacji klubów uplasował się na miejscu 16 (na 59 klubów).

W drodze powrotnej z Wolborza reprezentanci Gminy Wydminy zameldowali się w Warszawie na błoniach Stadionu Narodowego. Tam wzięli udział w wydarzeniu „Zostań Gwiazdą Sportu na Narodowym”. Blisko 40 dyscyplin sportowych, od szermierki i skoku w dal, po sumo, taniec sportowy, lacrosse, rugby i koszykówkę na wózkach. Wśród gości sławni sportowcy i Minister Sportu Adam Korol.

„Świetna zabawa!  Dzięki udziałowi w tej imprezie mieliśmy możliwość poznać wiele ciekawych dyscyplin sportowych” – skomentowali wydmińscy biegacze.

„To ogromny sukces Julii, Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wydminach i Gminy Wydminy. Do Wolborza jechaliśmy z nastawieniem zdobycia medalu i cel osiągnęliśmy. Gdyby Madzia Romanowska i Zuzia Zabielska trochę mocniej otworzyły swój bieg mielibyśmy medal także w kategorii klas I gimnazjum. To był dla nas debiut w imprezie rangi krajowej. Jesteśmy przekonani, że medal Julii nie jest ostatnim naszym sukcesem w tym sezonie” – Bartłomiej Osior.

Skład LUKS Dystans Wydminy: Julia Kordowska, Magdalena Romanowska, Zuzanna Zabielska, Julia Jegor, Karolina Włodkowska, Zuzanna Drozdowska, Wiktoria Gotkowicz, Kinga Waszkielewicz, Zuzanna Osinka, Milena Samiła, Michał Rożenko, Wiktor Snarski, Łukasz Wilgocki. Trenerzy: Beata i Bartłomiej Osior.

Bartłomiej Osior