Kalendarz z mundurem

4 września br. oficerowie Wojskowego Centrum Rekrutacji w Giżycku wraz z przedstawicielami 41. batalionu lekkiej piechoty w Giżycku w trakcie uroczystej inauguracji roku szkolnego wręczyli „Kalendarz z mundurem” uczniom II Liceum Ogólnokształcące im. Gustawa Gizewiusza w Giżycku oraz Zespołu Szkół Elektronicznych i Informatycznych im. KEN w Giżycku.

Celem projektu „Kalendarz z mundurem”, jest popularyzowanie wiedzy o historii i współczesności Wojska Polskiego, ale także przybliżenie jego misji, zadań i sukcesów. Jest to już czwarta odsłona przedsięwzięcia Ministerstwa Obrony Narodowej skierowanego do uczniów i nauczycieli w całej Polsce.
Podobnie jak w latach ubiegłych, kalendarz zawiera materiały dotyczące dziejów oręża oraz najważniejsze daty w historii Polski. Każda lekcja to krótka notatka informacyjna oraz linki związane z tematem, do wykorzystania samodzielnie lub w zespole. Wszystkie daty zawierają odnośniki do artykułów, książek, kolorowanek, scenariuszy, a także do wystaw i spotów na YouTube. Treści zamieszczone w projekcie zostały opracowane tak, aby mogły służyć jako inspiracja do prowadzenia zajęć o charakterze twórczym, a także zachęcać uczniów do zdobywania wiedzy o historii wojskowości.
W „Kalendarzu z mundurem” znajdują się odpowiedzi na wiele pytań, między innymi: Dlaczego łączność jest fundamentem każdej operacji specjalnej? W jakich misjach pokojowych uczestniczyli polscy żołnierze? Kiedy obchodzone jest Święto Lotnictwa Polskiego? Z informacji w nim zawartych mogą korzystać zarówno uczniowie szkół podstawowych, jak i średnich. Przyda się również w czasie przygotowań do matury.
Zachęcamy do pobierania kalendarza na urządzenia mobilne, dzięki czemu zawsze będzie pod ręką. Wiedza o chlubnej tradycji i współczesności Wojska Polskiego jest tu przekazywana w nowoczesnej i atrakcyjnej formie.
Z okazji inauguracji czwartej edycji projektu minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak skierował list okolicznościowy do uczniów szkół uczestniczących w programie: https://wceo.wp.mil.pl/y/pliki/rozne/2023/08/LIST_MINISTRA.pdf
Zapraszamy do pobrania „Kalendarza z mundurem” 2023–2024: https://wceo.wp.mil.pl/y/pliki/rozne/2023/08/Kalendarz_z_mundurem_2023-2024_oUExScl.pdf

 

Źródło informacji: Wojskowe Centrum Rekrutacji w Giżycku