Kampania zdrowotna „Wróć bez HIV”

„Kocham wolny styl, kocham sny, kocham życie” /cyt. Zeus/ – to jedno z haseł projektu w zakresie profilaktyki i promocji zdrowia realizowanego przez Mazurską Fundację Młodzieży Niepełnosprawnej „Marzenia” w czasie wakacji na terenie woj. warmińsko- mazurskiego, w powiecie giżyckim.

Na tablicach edukacyjnych zostały umieszczone:
– hasła bezpośrednio nawiązujące do profilaktyki HIV,
– hasła propagujące „czysty” powrót z koncertu do domu,
– pozytywne cytaty znanych artystów, idoli młodzieży z utworów HIP – HOP afirmujących życie, uczucia, miłość.
Jakie ?????

Zapraszamy w Giżycku – na Plac Piłsudskiego, Aleję 1 Maja, ul. Warszawską, ul. Białostocką, ul. Wodociągową, ul. I Dywizji im. T. Kościuszki.

Celem kampanii zdrowotnej „Wróć bez HIV”,  jest uświadomienie, jakie ryzyko niosą ze sobą nieprzemyślane sytuacje, które mogą się przytrafić młodym uczestnikom imprez masowych w czasie wakacji, podczas koncertów, edukacja i profilaktyka chorób przenoszonych drogą płciową w tym zakażeń HIV, skierowana do młodych ludzi uczestniczących w imprezach masowych, takich jak festiwale muzyczne, a także dyskoteki i kluby nocne.

Zapraszamy – młodzież, rodziców, opiekunów, uczestników wakacyjnych imprez i festynów do włączenia się w kampanię, której celem jest ograniczenie liczby zakażeń HIV, zwiększenie świadomości dotyczącej konsekwencji podejmowania ryzykownych zachowań.

Projekt jest realizowany podczas koncertów Mazury HIP – HOP Festiwal Giżycko 2016.

Zadanie pn. „Wróć bez HIV” jest współfinansowane ze środków Powiatu Giżyckiego i budżetu Miasta Giżycka, realizowane w partnerstwie ze Spółdzielnią Socjalną ”Mixgraf – Studio Reklamy”.