Karteka z Saalekreis przygotowywana jest do dalszej drogi do Dubna

W dniu dzisiejszym, tj. piątek 09.09.2022r. , Starosta Giżycki Mirosław Dariusz Drzażdżewski przejął ambulans ratunkowy i rozpoczął przygotowania do dalszej drogi do Dubna w Ukrainie. Wszystkie dokumenty samochodu przekazał Staroście dr Robert Kempa, który organizował odbiór daru z Niemiec. Pojazd ma 5 lat a jego wartość to 25 tys. Euro. Złożyli się na niego następujący darczyńcy : Saalesparkasse, Kutscher Rechtsanwaelte, Lionsclubs Haale Saalekreis, August Hermann Francke oraz Siewert Hausbau. Samochód dzisiejszej nocy dotarł do Giżycka. Niebawem zostanie przygotowany do dalszego transportu na Ukrainę. Po dotarciu pojazdu na miejsce poinformujemy Państwa o tym fakcie. Pojazd stojący na parkingu pod Urzędem Miejskim przetestował jako kierowca osobiście Starosta Giżycki.