KOMUNIKAT STAROSTY GIŻYCKIEGO

Szanowni Państwo!

W związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2, a także koniecznymi działaniami profilaktycznymi i zapobiegawczymi, podejmowanymi przez różne instytucje w kraju prosimy, aby sprawy niewymagające osobistej wizyty w Starostwie Powiatowym w Giżycku załatwiali Państwo wykorzystując środki komunikacji elektronicznej (telefony, maile, epuap).


Wydział Komunikacji:

Z uwagi na ochronę klientów i  pracowników przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa zaleca się telefoniczne umówienie godziny przyjęcia w celu załatwienia sprawy.

Każda osoba chcąca załatwić sprawę w Wydziale Komunikacji może umówić się na konkretny dzień i godzinę przyjęcia. Taka osoba będzie miała pierwszeństwo przed innymi osobami.

Telefonicznego umówienia dnia i godziny załatwienia sprawy można dokonywać pod nr telefonu: 87/4285958 wew. 50  w  godz. od 7.30 do 8.30  oraz od 14:30 do 15:30.

Sprawy wymienione poniżej można załatwić przez platformę EPUAP, bez konieczności osobistego stawiennictwa w Wydziale Komunikacji:

  1. zgłoszenie zbycia/nabycia pojazdu;
  2. wniosek o wydanie zaświadczenia w zakresie prawa jazdy i rejestracji pojazdów;Potwierdzenie opłaty wniesionej po zdanym egzaminie na prawo jazdy można przesłać na adres mailowy: komunikacja@gizycko.starostwo.gov.pl
    Wszelkie niezbędne informacje dotyczące procedur znajdują się na stronie Biuletynu Informacji Publicznej pod adresem: http://bip.powiatgizycki.pl/procedury/335/wydzial/5/

Opłaty:
Zapraszamy do korzystania z portali:
https://info-car.pl/new/ 
www.epuap.gov.pl 


Przypominamy też, by oczekując na spotkanie z urzędnikiem, ze względu na własne bezpieczeństwo, zachować odpowiedni dystans od innych oczekujących.

Wszelkie zapytania i wątpliwości można zgłaszać również drogą mailową na adres: skrzynka@gizycko.starostwo.gov.pl

Dokumenty do załatwienia spraw możecie Państwo pobrać za pośrednictwem Biuletynu Informacji Publicznej: http://bip.powiatgizycki.pl/procedury/335/wydzial/ – należy wybrać konkretny Wydział z listy.

Prosimy również o korzystanie ze specjalnie dla Państwa przygotowanych formularzy elektronicznych z obszarów geodezji, budownictwa, ochrony środowiska oraz spraw obywatelskich poprzez:

– platformę Cyfrowe Mazury: https://cyfrowe-mazury.pl/samorzad/gizycki/ 
– platformę: www.epuap.gov.pl 

Proces załatwiania sprawy poprzez platformę e-puap opisany jest na stronie: http://www.powiatgizycki.pl/e-urzad/przewodnik-po-e-uslugach/

Kontakty telefoniczne i e-mailowe do wszystkich wydziałów Urzędu znajdują się na stronie BIP w zakładce „Telefony w Urzędzie”

http://bip.powiatgizycki.pl/204/Telefony_w_Urzedzie/