Koncert z okazji Dnia Kobiet

Z okazji tegorocznego Dnia Kobiet pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Wilkasach przygotowali wspaniały koncert ballad i romansów rosyjskich w wykonaniu Julii Vikman. Te doskonale znane wszystkim utwory usłyszymy w jej interpretacji już 8 marca, wystarczy kupić w recepcji Parku Wodnego bilet wstępu w cenie zaledwie 25,00 zł. Uwaga: liczba miejsc ograniczona, taka okazja już się więcej nie powtórzy.

Artystka pochodzi z północnej Rosji, a jej rodzice byli aktywnie zaangażowani w działania teatralne i muzyczne, dzięki czemu swoje zainteresowania wyniosła z domu rodzinnego. Z czasem uczyła się w akademii muzycznej na klasycznym fortepianie oraz sama nauczała muzyki. Po wydaniu płyty „Dreams of Necton” z art-rockową grupą Decadance we Francji jako wokalistka i klawiszowiec tej formacji Julia Vickman z powodzeniem koncertowała na dużych festiwalach w Rosji i Europie Zachodniej. Przez ponad rok pracowała jako muzyk sesyjny w studiach nagrań Izraela (Tel-Aviv, Jafa) i stolicy Rosji, Moskwie. Później przeprowadziła się do Polski, gdzie rozpoczęła karierę solową i założyła swój zespół JVB. Duże zainteresowanie kulturą i muzyką rosyjską zadecydowało w jej życiu o powstaniu projektu „Ballady i romanse rosyjskie” i wydaniu trzech płyt:
* 2008 – „Podmoskiewskie wieczory”
* 2012 – „Biełyje rozy”
* 2013 – „Ballady i romanse rosyjskie”

Z tym projektem w wersjach estradowo i kameralnie koncertuje w Polsce, Niemczech oraz we Francji. Występuje na jednej scenie z Marylą Rodowicz, Ryszardem Rynkowskim, Budką Suflera, Moscow City Ballet i Chórem Aleksandrowa. W lipcu 2013 roku wyszedł na świat jej debiutancki album z materiałem autorskim „The Autumn Dreams”, płyta zawiera sześć
utworów, którymi Julia Vickman potwierdza swój niebywały talent kompozytorski, wokalny i producencki. To unikalny projekt, styl którego artystka sama określa jako „fantasy”. Tu można usłyszeć elementy folku, jazzu i progressive-rocka, a ciekawa i nietypowa harmonia w przeplataniu z unikatowymi pomysłami muzycznymi pozwala stwierdzić, że czegoś takiego
na rynku muzycznym jeszcze nie było… Aktualnie Julia tworzy i koncertuje korzystając ze swoich dwóch baz w Północnej Bawarii i Gdańsku. SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Informacja: Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Wilkasach

zdjęcie plakatu informującego o koncercie