Konkurs na kartkę bożonarodzeniową rozstrzygnięty

7 grudnia br. w siedzibie Warmińsko-Mazurskiej Wojewódzkiej Komendy OHP rozstrzygnięto konkurs na kartkę bożonarodzeniową. Na wojewódzki etap nadesłano 48 prac, wykonanych własnoręcznie różnymi technikami plastycznymi. Konkurs miał na celu przygotowanie uczestników OHP do świadomego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia, wprowadzenie ich w nastrój świąteczny, a także stworzenie okazji do zaprezentowania posiadanych umiejętności artystycznych.

Komisja konkursowa, której przewodniczyła kierownik zespołu do spraw kształcenia i wychowania, Karolina Mrówczyńska, doceniła prace wyróżniające się ciekawym ujęciem tematu, wkładem pracy i atrakcyjnym wykonaniem.

Ze względu na bardzo wysoki poziom nadesłanych kartek przyznano trzy nagrody oraz cztery wyróżnienia. Nagrodzone prace należą do: Dominiki Koszot z Hufca Pracy w Giżycku, Darii Szkatuły z HP w Giżycku, Michała Wasilewskiego z OSiW w Mrągowie.

Wyróżnienia przyznano Marii Siewierskiej z ŚHP w Elblągu, Roksanie Makowskiej z OSiW w Mrągowie, Dominice Rytel z HP w Ełku. Wszystkie prace dostarczone na konkurs zostaną przesłane do Duszpasterstwa Krajowego OHP i będą podlegać ocenie na szczeblu ogólnopolskim.

Tekst : Magdalena Łępicka