Konkurs Wiedzy o Regionie WJM

DSCN7674W dniu 11.12.2017 r. odbyła się pierwsza edycja Konkursu Wiedzy o Regionie Wielkich Jezior Mazurskich. Wystartowały w nim trzy drużyny reprezentujące szkoły ponadgimnazjalne z Giżycka i Węgorzewa oraz jedna z gimnazjum. W imieniu II Liceum Ogólnokształcącego w Giżycku im. Gustawa Gizewiusza do potyczek konkursowych zgłosili się uczniowie klas trzecich – Iza Maksymowicz i Marta Świdzińska z klasy III c oraz Kacper Orszewski z klasy III b. Młodzież musiała wykazać się wiedzą geograficzną, biologiczną, ornitologiczną, a nawet kulturową regionu w którym mieszka. Jurorzy zadawali pytania również z zakresu ochrony środowiska, jak i gospodarki odpadami. W pierwszym etapie padały pytania, które ze szklanej kuli losowała i czytała uczestnikom Prezes Zarządu Fundacji p. Jolanta Piotrowska. Uczestnicy odpowiadali po uprzednim zgłoszeniu, na zasadzie „kto pierwszy ten lepszy”. Ten etap wzbudził wiele emocji, bo za poprawną odpowiedź otrzymywało się punkty, ale za błędną były one odejmowane. W finale zmierzyły się drużyny: B1oLOdzy i IILOGiżycko. Na tym etapie padły pytania od jury. Po dwóch rundach pytań i wyrównanej walki wyłoniła się zwycięska drużyna. Tytuł „Najlepszy z najlepszych” oraz nagrody, z rowerem na czele przypadły Kacprowi Orszewskiemu.

Wszyscy uczestnicy otrzymali cenne nagrody, a były wśród nich vouchery do AquaParku, restauracji czy kręgielni. Należy wspomnieć, że młodzież, która przybyła na konkurs, aby kibicować naszej drużynie, za udzielenie poprawnych odpowiedzi również otrzymała cenne nagrody.

Organizatorem konkursu było Mazurskie Centrum Edukacji Ekologicznej działające przy Fundacji Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich, Starostwo Powiatowe w Giżycku oraz Wojewódzki Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.