Koszykarki Zespołu Szkół Zawodowych na trzecim miejscu w regionie

15 stycznia br. w Szczytnie odbyły się Mistrzostwa Regionu Trzeciego Warmińsko – Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w Koszykówce Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych. Udział w nich wzięły cztery drużyny – Giżycko, Olecko, Nidzica i Szczytno. W pierwszym meczu trafiliśmy na faworyzowaną w całym województwie Nidzicę. Mimo walki nasze dziewczyny poniosły porażkę 41-17, w drugim meczu Olecko pokonało Szczytno 40-28. W walce o trzecie miejsce koszykarki z Zespołu Szkół Zawodowych z Giżycka pokonały LO Szczytno 32-19. W finale turnieju spotkały się Zespół Szkół z Nidzicy z LO Olecko. Mecz zakończył się zdecydowanym zwycięstwem tych pierwszych 60-28.

– Trudno się gra z drużyną, która ma lata treningów za sobą (Nidzica), zgranie i doświadczenie boiskowe było widoczne w czasie gry, nam tych elementów jeszcze brakuje, ale robimy wszystko, by to jak najszybciej osiągnąć – mówi trener naszych koszykarek – Przemysław Poczynek.

Drużyna ZSZ Giżycko wystąpiła w składzie: Kamila Łazowska, Karolina Hajduk, Klaudia Trykacz, Renata Ejdys, Anita Lenkiewicz, Michalina Błaszczyk, Paulina Dzadz, Adriana Panek, Anna Kulimowska.

Końcowa klasyfikacja rozegranych spotkań przedstawia się następująco:
– I miejsce ZSL i Z Nidzica
– II miejsce LO Olecko