Głosujmy na Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy!

tesco dla szkolUczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego biorą udział w konkursie „Tesco dla Szkół – Przyszłość na talerzu”. Uczestnicy przygotowali film „Kucharze na widelcu”. Teraz od decyzji internautów będzie zależeć, która szkoła w województwie warmińsko-mazurskim zdobędzie nagrodę. Głosowanie na prace trwa od 1 do 14 grudnia.

Blisko 3000 uczniów zgłosiło swoje reklamy społeczne promujące wiedzę o żywieniu w konkursie Tesco dla Szkół – „Przyszłość na talerzu”. Dzieci z województwa warmińsko-mazurskiego stworzyły filmy i plakaty, które nie tylko zachęcają do zdrowego żywienia, ale też… ratują świat!

Pracę konkursową uczniów SOSW w Giżycku można zobaczyć TUTAJ – na tej stronie, po zalogowaniu można oddawać głosy na „Kucharzy na widelcu).

Aby zagłosować na wybraną pracę, trzeba zarejestrować się na stronie konkursu www.tescodlaszkol.pl, wejść w zakładkę Galerii Prac i wyszukać szkołę ze swojej okolicy. Każdy zarejestrowany uczestnik w terminie 1–14 grudnia może oddawać codziennie 1 głos na każdą wybraną pracę, głosy można oddawać na wiele różnych prac.

W zakładce Galeria Prac na stronie programu można zobaczyć (i usłyszeć), jak zrealizowali swoją misję. Jeśli ich prace – Reklamy Społeczne wysłane do świata przyszłości – przypadną internautom do gustu, mogą oddać na nie głos, który przybliża do zwycięstwa. To nasze głosy zdecydują, która szkoła z województwa warmińsko-mazurskiego w tym roku wzbogaci się o pracownię multimedialną do przeprowadzania szkolnych testów.

Tegoroczna edycja Tesco dla Szkół ma wyjątkową, fabularną odsłonę. Za pośrednictwem krótkich wiadomości filmowych, dostępnych na www.tescodlaszkol.pl (ale tylko dla uczestników konkursu), tajemniczy bohater poprosił uczniów o pokazanie ludziom z  przyszłości, jak się produkuje smaczne i zdrowe jedzenie. Kulinarna przyszłość okazała się bowiem koszmarna – ludzie odżywiają się tylko pastylkami, są smutni i utracili kreatywność. Uczniowie pod opieką nauczycieli z warmińsko-mazurskich szkół podstawowych i gimnazjalnych mieli wiele niezwykłych i bardzo ciekawych pomysłów, jak im pomóc.

To jednak nie koniec zabawy konkursowej i szans na wygraną. Konkurs „Przyszłość na talerzu” pozostaje otwarty dla nowych zgłoszeń, a w jego II etapie czeka jeszcze więcej, bo ponad 200 nagród. Pośród nich zestawy multimedialne, zestawy do założenia szkolnych ogródków, sprzęt sportowy, gry edukacyjne i wiele innych. Wszystkie warmińsko-mazurskie szkoły podstawowe i gimnazja, nawet te, które jeszcze nie rozpoczęły swojej przygody z bohaterami z przyszłości, mają szansę na ich zdobycie. Wystarczy, że nauczyciel w terminie do 15 kwietnia 2016 roku zarejestruje szkołę i zrealizuje ze swoimi uczniami kilka „kosmicznych” zadań. Za każde zdobywać będą punkty, które po 15 kwietnia nauczyciel będzie mógł wymienić na wybrany zestaw z Koszyka Nagród. Każda chętna do zabawy szkoła otrzyma dzięki temu nagrodę dopasowaną do potrzeb i według zasług – bowiem im więcej punktów zdobędzie, tym cenniejszą nagrodę może wybrać.

Biuro prasowe:
Maja Głuśniewska, Garden of Words
tel.: 512 352 187,
e-mail:  m.glusniewska@gardenofwords.pl