Kwiaty przedstawicieli Powiatu Giżyckiego z okazji 103 rocznicy odzyskania niepodległości

Z okazji 103 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę mieszkańcy Giżycka oraz przedstawiciele samorządów Giżycka i Powiatu Giżyckiego złożyły okolicznościowe wiązanki pod miejscami pamięci w naszym mieście. Uroczystości rozpoczęła msza św. w intencji Ojczyzny w Sanktuarium św. Brunona. Po mszy delegacje złożyły kwiaty pod Murem Pamięci przy Sanktuarium św. Brunona, pomnikiem Bojowników o Polskość Ziemi Mazurskiej przy pl. Grunwaldzkim oraz pod pomnikiem Żołnierzy AK i Sybiraków w parku Rogera Goemaere’a przy ul. Moniuszki.

W uroczystości z udziałem kompanii honorowej Garnizonu Giżyckiego udział wzięli mieszkańcy Giżycka, przedstawiciele organizacji kombatanckich i samorządowcy. Powiat Giżycki reprezentowali Starosta Giżycki Mirosław Dariusz Drzażdżewski, Wicestarosta Mateusz Sieroński i Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Jacek Łożyński.

zdjęcia: Giżyckie Centrum Kultury