Laserowy Puchar Pucka

Ponad dwustu zawodników ścigało się przez trzy dni – w dniach 8-10 czerwca na Zatoce Puckiej. Giżycko reprezentował 13-osobowy team pod trenerską opieką Czarka Borkowskiego.

Wysoki poziom pokazała Amelia Dziąba, która w klasie Laser 4.7 zakończyła regaty tuż za podium na miejscu czwartym. Wśród chłopców najlepiej żeglował tu Tomek Trajnowicz zajmując piąte miejsce. Konrad Dziąba uplasował się na pozycji 39, a Hubert Maczyszyn na 60. Wśród rywalizujących kobiet w klasie Laser Radial Julia Rogalska wywalczyła w klasyfikacji ogólnej świetne piąte miejsce, a Magda Daniszewska zajęła pozycję dziewiątą. Chłopcy „Radialowcy” uplasowali się odpowiednio: Kostek Sawicki na miejscu 12, Danil Fenko – 15, Mateusz Siedlecki – 23, Bartek Guz – 37, a Filip Zajączkowski zamknął stawkę na pozycji 41.

W klasie Laser Standard fantastycznie żeglował Wojtek Klimaszewski – ostatecznie wywalczył srebrny puchar i wygrał eliminacje na Mistrzostwa Europy U21 w Szwecji. Stach Klimaszewski zakończył rywalizację na wysokim piątym miejscu.

Autor: Międzyszkolna Baza Sportów Wodnych