„Lekcja o Funduszach Europejskich VII” w II LO

Po raz kolejny uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Giżycku przystąpili do akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich VII”. Organizatorem akcji jest Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Tegoroczna edycja poświęcona jest rozwojowi regionalnemu. Poprzez grę planszową „Projekt: Miasto!” młodzież dowiedziała się, na czym polega zaangażowanie mieszkańców w rozwój swojej miejscowości. Z kolei z materiałów edukacyjnych oraz krótkiego animowanego filmu skąd brać środki finansowe na realizacje projektów.
Podczas zajęć rozmawiano również o inwestycjach unijnych, jakie pojawiły się w Giżycku oraz okolicznych miejscowościach. Materiały dydaktyczne do zajęć dostarczyła „I love Polska Wschodnia”.

Źródło: II Liceum Ogólnokształcące w Giżycku