Lista punktów szczepień przeciwko COVID-19 w powiecie giżyckim

Informujemy, iż na stronie https://www.gov.pl/web/szczepimysie została opublikowana lista punktów szczepień przeciwko COVID-19. W powiecie giżyckim wskazanych jest 9 punktów, w których będzie można się zaszczepić.

zdjecie lista punktów szczepieńProces szczepień – zgodnie z Narodowym Programem Szczepień – będzie realizowany etapami.
Proces rejestracji powszechnych szczepień Polaków przeciwko COVID-19 rozpocznie się 15 stycznia 2021 r. W kolejnych etapach szczepieni będą:

etap 1: pensjonariusze domów pomocy społecznej oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu, osoby powyżej 60. roku życia w kolejności od najstarszych, służby mundurowe, w tym Wojsko Polskie, nauczyciele;

etap 2: osoby w wieku poniżej 60. roku życia z chorobami przewlekłymi zwiększającymi ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19, albo w trakcie diagnostyki i leczenia wymagającego wielokrotnego lub ciągłego kontaktu z placówkami ochrony zdrowia, osoby bezpośrednio zapewniające funkcjonowanie podstawowej działalności państwa i narażone na zakażenie ze względu na częste kontakty społeczne;

etap 3: przedsiębiorcy i pracownicy sektorów zamkniętych na mocy rozporządzeń w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Realizowane będą także powszechne szczepienia pozostałej części dorosłej populacji.

Więcej informacji na temat szczepień znajdą Państwo na stronie: https://www.gov.pl/web/szczepimysie

grafika szczepimy sięgrafika inforlinia