Magia teatrzyku kamishibai w Powiatowej Bibliotece Pedagogicznej w Giżycku

1Ferie w Bibliotece Pedagogicznej w Giżycku miały w tym roku orientalny charakter. Bibliotekę odwiedziła bowiem japońska gejsza Ariko, która przybliżyła uczestnikom zajęć ciekawostki o Kraju Kwitnącej Wiśni. W niezwykłej, przepełnionej muzyką azjatycką i zapachami Japonii atmosferze, uczestnicy zajęć celebrowali picie aromatycznej herbaty oraz z wielkim apetytem kosztowali ryżu, posługując się pałeczkami.

Atrakcją spotkań była bajka japońska opowiadana  w formie teatru papierowego Kamishibai.  Słuchając bajki Kumiko Yamamoto „Szukając Marudka” dzieci snuły refleksje na temat przyjaźni. Przepiękna bajka  Therriego Leniana „Trzeba będzie” skłoniła uczestników do szukania pomysłów  jak zmieniać świat i dbać o przyrodę. Dobrą podpowiedzią okazały się rady księżniczki Parolli z „Ogrodu dobrych słów”. Sztuka orgiami pochłonęła uczestników  zajęć a papierowe motylki, pieski i ptaszki budziły podziw nie tylko wykonawców, ale i samej gejszy.
W zajęciach uczestniczyli milusińscy i nauczyciele z przedszkoli: Promyk, Krasnal, Koralik , grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 4 a także Ewa, Natalka i Tosia z mamą i babcią (130 osób).