Mały Ruch Graniczny – doświadczenia po 3 latach

mapa_internetW środę 21 października br. w Giżycku odbyła się konferencja „Mały ruch graniczny: impuls dla rozwoju turystyki”, której współorganizatorami  byli Starosta Giżycki Wacław Strażewicz oraz Marszałek Województwa Gustaw Marek Brzezin. Konferencję objął patronatem Minister Spraw Zagranicznych. Konferencja byłą okazją do podsumowania trzech lat funkcjonowania małego ruchu granicznego i dyskusji ze szczególnym uwzględnieniem efektywnego wykorzystania sektora turystycznego.

Prócz władz województwa i powiatu wzięli w niej udział przedstawiciele ministerstwa spraw zagranicznych RP, samorządów lokalnych regionu, przedstawiciele władz Obwodu Kaliningradzkiego, straże graniczne i inne służby. Ogółem uczestniczyło w giżyckiej konferencji około 100 uczestników.

Poniżej załączamy wszystkie prezentacje przedstawione podczas konferencji:

MAŁY RUCH GRANICZNY A GOSPODARKA

PROMOCJA NA RYNKU ROSYJSKIM