Maraton Wydminy- malownicze 42kilometry wzdłuż sześciu mazurskich jezior.

Już 10-go września odbędzie się długo oczekiwana, pierwsza edycja Maratonu Wydminy. W jednej z najbardziej rozbieganych wsi w Polsce od dawna rozmawiano o królewskim dystansie. Po pięciu niezwykle udanych odsłonach półmaratonu, organizatorzy postanowili pokazać uczestnikom znacznie szerszy kawałek Mazur i Krainy Tysiąca Jezior.

W ramach imprezy zostaną rozegrane I Mistrzostwa Polski LZS w Maratonie Przełajowym kobiet i mężczyzn. To klasyfikacja dla mieszkańców wsi i miasteczek do 20 tysięcy. Oprócz tego biegacze będą mogli wystartować w legendarnym już półmaratonie wokół Jeziora Wydmińskiego lub w Garbatej Piątce rozgrywanej na szybkich dwóch pętlach wydmińskiej promenady. Dzień wcześniej w godzinach popołudniowych odbędą się biegi dziecięce i młodzieżowe. Sercem całego wydarzenia będzie Wyspa Wydminy. W ostatniej przed pandemią covid-19 edycji półmaratonu wystartowało łącznie niespełna pół tysiąca osób!

„Stawiamy na Mazury, na konsekwentną promocję tego pięknego regionu. Trasę maratonu zaplanowaliśmy tak, żeby pokazać najbardziej urokliwe zakątki Gminy Wydminy oraz sąsiednich gmin Giżycko i Kruklanki. Na liście mamy już ponad stu uczestników, a wśród nich zawodników z Litwy i najdalszych zakątków Polski. Maraton Wydminy to oferta dla tych biegaczy-turystów, którzy swoje mazurskie urlopy zaplanowali poza wysokim sezonem. Oczywiście bardzo liczymy na obecność wszystkich zaprzyjaźnionych klubów biegowych z Polski północno-wschodniej i już dziś zapraszamy na wydmińską Wyspę” – Bartłomiej Osior, Dyrektor Maratonu Wydminy.

Wszystkie szczegóły dotyczące imprezy znajdują się na stronie www.maratonwydminy.pl
oraz na profilu facebook https://www.facebook.com/Maraton-Wydminy-367564256781022

źródło informacji: Fundacja Dystans