MARSZOBIEG DLA AUTYZMU odbył się w Giżycku

0182 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Już po raz drugi Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych „Podaruj dziecku radość” przy Zespole Szkół nr 1 w Giżycku włączyło się w obchody tego dnia.

W tym roku zorganizowaliśmy w Giżycku MARSZOBIEG DLA AUTYZMU, na który zaproszeni zostali mieszkańcy naszego miasta i powiatu, by w ten sposób solidaryzować się z osobami z autyzmem.

Podczas tej imprezy propagowaliśmy wiedzę na temat tego deficytu wśród społeczności lokalnej, rozdając ulotki oraz przedstawiając prelekcję na temat „Autyzm – poznaj, zrozum, pomóż!” Honorowy Patronat nad MARSZOBIEGIEM DLA AUTYZMU objęła Senator RP pani Małgorzata Kopiczko.

Po rozgrzewce, przeprowadzonej przez panią Barbarę Somionkę z GOKiR-u w Wilkasach wyruszyliśmy spod Caffe Crema i maszerowaliśmy ulicami: Kolejową, Nadbrzeżną, przez most obrotowy, koło Hotelu St. Bruno. Marszowi towarzyszyły okrzyki jednej z mam autysty, mówiące o tym dniu i o tym deficycie. W Parku Rogera Goemaer’a rozpoczęliśmy bieg ulicą Św. Brunona, na Wzgórze Św. Brunona, gdzie znajdowała się niebieska meta z niebieskimi lizakami.

Po prelekcji na temat: „Autyzm- poznaj, zrozum, pomóż!” zaprosiliśmy uczestników marszobiegu na poczęstunek: kawę, ciastka, napoje, kiełbasę z grilla. Tego dnia wszyscy byliśmy niebiescy, uczestnicy otrzymali niebieskie koszulki z nazwą imprezy.

Dziękujemy wszystkim instytucjom, samorządowi giżyckiemu, Starostwu Powiatowemu oraz ludziom dobrej woli, którzy wspierali organizację MARSZOBIEGU DLA AUTYZMU, a także uczestnikom, którzy tego dnia solidaryzowali się z osobami z autyzmem. W akcie solidarności z autystami wzięła udział Senator RP Małgorzata Kopiczko, Wójt Gminy Giżycko Marek Jasudowicz, dyrektorzy, nauczyciele, rodzice i dzieci Zespołu Szkół nr 1 w Giżycku oraz innych placówek oświatowych, słuchacze Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa, Giżyckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz wielu giżycczan. Tego dnia na niebiesko świeciło nie tylko niebo, ale też Hotel St. Bruno, Urząd Miejski, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, Caffe Crema. Wszystkim dziękujemy!

W imieniu organizatorów: A. Trześniewska

Zadanie pn. „Marszobieg dla autyzmu” jest współfinansowane ze środków Powiatu Giżyckiego.

 

Fot. Waldemar Albowicz