„Mazurska Rybka 2015”

229 września 2015r. w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym „Zofiówka”, jednym z najpiękniejszych miejsc na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich, odbył się po raz szósty Wojewódzki Turniej Wędkarstwa Spławikowego Młodzieży i Kadry Ochotniczych Hufców Pracy z województwa warmińsko-mazurskiego.

W zawodach wzięły udział reprezentacje wszystkich jednostek opiekuńczo-wychowawczych Wojewódzkiej Komendy OHP. Uroczystego otwarcia Turnieju dokonała pani Magdalena Łępicka – Komendant HP w Giżycku i pan Wacław Strażewicz – Starosta Giżycki. Przedsięwzięcie zaszczycili swoją obecnością: pani Małgorzata Czopińska – dyrektor Powiatowego Zespołu Obsługi Szkół i Placówek Oświatowych, pan Ryszard Należyty – zastępca dyrektora PZOSiPO oraz pan Andrzej Radziewicz – wicedyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Giżycku. Po powitaniu sędzia, pan Mirosław Kowalski, krótko przypomniał zasady regulaminowe, następnie zawodnicy kolejno losowali stanowiska, umiejscowione w malowniczo położonym pomoście. Niemal trzygodzinne połowy minęły niezwykle szybko.

Wędkarstwo jest wyjątkowym sportem, pozwala na zaspokojenie potrzeby zabawy i zdrowego współzawodnictwa, uczy szacunku dla przyrody i daje możliwość aktywnego wypoczynku. Pogoda dopisała fantastycznie, cieplutkie słońce dało ogromną przyjemność przebywania nad wodą, a spokój i cisza panująca podczas zmagań sprawiły, że sygnał oznaczający zakończenie połowów był dla wszystkich zaskoczeniem.

Sędzia po zważeniu zdobyczy wszystkich zawodników i przeliczeniu wyników zespołowych podał werdykt. W klasyfikacji drużynowej, kolejny rok z rzędu I miejsce obroniła reprezentacja HP w Piszu, II miejsce zawodnicy Hufca Pracy Ostródy, III miejsce zajęli gospodarze czyli Hufiec Pracy w Giżycku. Najlepszym wędkarzem Turnieju w klasyfikacji indywidualnej został Karen Artur Manukyan z OSiW w Mrągowie. Zwycięzcy otrzymali puchary ufundowane przez dyrekcję Powiatowego Zespołu Obsługi Szkół i Placówek Oświatowych w Giżycku, nagrody w formie sprzętu wędkarskiego oraz dyplomy. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki i dyplomy pamiątkowe. Spotkanie zakończyło się wspólnym posiłkiem przy bigosie, podczas którego wędkarze dzielili się wrażeniami z połowów.

Tekst: Edyta Kieda
Zdjęcia: Edyta Kieda

1nagrodzeni wędkarze

2zwycięzca turnieju w kategorii indywidualnej

3wszyscy uczestnicy z kadrą i gośćmi