Mazurski Bieg Sylwestrowy. Barwny peleton przebiegł ulicami Giżycka.

Mazurski Bieg Sylwestrowy Świętego Brunona powrócił w znakomitym stylu. 30 grudnia do Giżycka zawitali bohaterowie bajek i filmów, postacie historyczne, zwierzęta oraz przybysze z innych kontynentów i planet…

Punktualnie o 14:00 sygnał do startu wystrzałem z armaty dali Prusacy z Twierdzy Boyen. Najszybciej ruszyli ci najmniej skrępowani przez swoje stroje. Natomiast w tej akurat imprezie krój i fason mógł mieć znaczenie większe znaczenie niż sportowa forma. Dlaczego?

DWIE GEJSZE, JOKER & HARLEY QUINN, KOBIETA STATEK – KURS NA GIŻYCKO, BATMAN & KOBIETA KOT, ŻABKA, TRANSFORMERS, KRÓLEWSKIE MIASTO AUGUSTÓW, TEAM PARSZCZYŃSKICH, PSZCZÓŁKA, PORWANY PRZEZ OBCEGO, PŁETWONUREK, ŻYRAFA I ŚWIĘTY MIKOŁAJ. Oto obszerna lista solidnie obdarowanych w klasyfikacji najbardziej efektownych przebrań. W puli nagród pojawiły się vouchery na sprzęt sportowy, zaproszenia do giżyckich restauracji oraz upominki od hotelu St. Bruno, na terenie którego gościła impreza.

W kategorii sportowej na dystansie pięciu kilometrów z czasem 19:32 zwyciężyła znana biegaczka Iza Parszczyńska, która chwilę przed startem poprowadziła fantastyczną, taneczną rozgrzewkę w rytmach starych, dyskotekowych klasyków. Utytułowana triathlonistka Sandra Kopiczko jako Kobieta Kot zajęła miejsce drugie. W pogoni za Izą towarzyszył jej życiowy partner, Maciej „Batman” Wiśniewski. Bogumił Krupiński z Olsztyna (18:18) wygrał w kategorii mężczyzn, skutecznie uciekając Danielowi Bochenko, który na tę okoliczność zapuścił długie, lśniące, czarne włosy, wcisnął się w skromne mini, a usta miał w kolorze red… Trzeci był Zbigniew Pokrzywiński ze Szczecina.

Burmistrz Giżycka Wojciech Iwaszkiewicz, swoje honory w podwójnej roli gospodarza i uczestnika sprawował w stroju rycerza, który zdecydowanie nie ułatwił mu biegu. Czas na mecie 38:47. Podwójny wysiłek, ale i satysfakcja podwójna.

Organizatorzy składają wszystkim serdeczne podziękowania za udział i pomoc w organizacji, życząc pomyślności i zdrowych kilometrów na cały 2024 rok, który także zakończy się Mazurskim Biegiem Sylwestrowym, rozbudowanym o dystans 10 km oraz biegi dziecięce.

Partnerem Strategicznym Mazurskiego Biegu Sylwestrowego 2023 było Miasto Giżycko.

Współorganizatorem Mazurskiego Biegu Sylwestrowego 2023 był Powiat Giżycki.

Komplet wyników oraz obszerna galeria zdjęć dostępne są na profilu facebook: https://www.facebook.com/mazurskibiegsylwestrowy/

 

Źródło informacji: Fundacja Dystans