Mazurski Bieg Sylwestrowy w Giżycku już za trzy tygodnie!

To będzie niezwykle barwne zakończenie tego szalonego, zabieganego roku. Powracający w zupełnie nowej odsłonie i lokalizacji Mazurski Bieg Sylwestrowy to lawina niespodzianek. Czym organizatorzy chcą zaskoczyć biegaczy z całej Polski?

30 grudnia 2023 r. Dystans 5 kilometrów, w wersji bieg lub marsz. Szybka i widowiskowa trasa zabierze uczestników na wycieczkę po giżyckich atrakcjach turystycznych, prezentując wszystko to, co w Mazurach absolutnie najcenniejsze; wodę, lasy i historyczne obiekty. Całe wydarzenie zlokalizowane będzie nad Kanałem Łuczańskim, przy Zabytkowym Moście Obrotowym i zamku krzyżackim Hotel St. Bruno. Początek biegu zaplanowany jest na godzinę 14:00. Sygnałem do startu będzie wystrzał z armaty, po którym biegacze i chodziarze traktem Świętego Brunona oraz fragmentem Mazurskiej Pętli Rowerowej ruszą w kierunku Twierdzy Boyen, mijając po drodze Krzyż Świętego Brunona i wierzę widokową, będącą „okiem” na Jezioro Niegocin. Do nigdy niezdobytej Twierdzy Boyen uczestnicy dostaną się Bramą Kętrzyńską. Na dziedzińcu bastionu Miecz, przy okazałym Koszarowcu, zlokalizowany będzie punkt odżywczy. Kilkadziesiąt metrów dalej Bramą Giżycką biegacze opuszczą twierdzę i ruszą w kierunku mety.

Każdy uczestnik otrzyma ocieplaną opaskę na głowę, ciepły posiłek, drożdżówkę, gorące napoje i przede wszystkim bardzo oryginalny, pamiątkowy medal. Ci, którzy szykując swoje przebrania, wejdą na wyżyny kreatywności, dodatkowo będą mogli liczyć na bardzo atrakcyjne nagrody w postaci voucherów na sprzęt sportowy. Ceremonia dekoracji odbędzie się w szampańskiej atmosferze, w Oranżerii Hotelu St. Bruno. Swój udział w biegu zapowiedział już gospodarz całego wydarzenia, Burmistrz Giżycka Wojciech Iwaszkiewicz, który już szykuje formę i … karnawałową kreację!

Regulamin, formularz zapisów i wszystkie szczegóły dostępne są na stronie www.elektronicznezapisy.pl oraz na profilu facebook Mazurski Bieg Sylwestrowy https://www.facebook.com/mazurskibiegsylwestrowy

Serdecznie zapraszamy!

 

Źródło informacji: Wioska Biegaczy Bartłomiej Osior