Mazurskie WOPR i Kapitan Zbigniew Kurowicki odznaczeni medalem „Zasłużony dla Turystyki”

W miniony czwartek 29 września br. w salach i kuluarach hotelu „Mercure” w Mrągowie odbyły się regionalne obchody Światowego Dnia Turystyki. Gala turystyki była to jednocześnie okazją do podsumowania minionego roku w branży oraz do nagrodzenia i udekorowania najlepszych.

W spotkaniu wzięło udział wiele osób i podmiotów związanych z regionalną turystyką i branżą turystyczną, organizacji pozarządowych oraz samorządów wszystkich szczebli. Uroczystość rozpoczęło wystąpienie wicemarszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Anny Wasilewskiej. Wicemarszałek województwa Anna Wasilewska i przewodniczący Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego Julian Osiecki wręczyli indywidualne i zespołowe odznaczenia „Za zasługi dla turystyki”, nadane przez Ministra Sportu i Turystyki. Wśród nagrodzonych znalazł się także Kapitan Zbigniew Kurowicki prezes Mazurskiego WOPR oraz w grupie organizacji Mazurskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

W drugiej części spotkania Dyrektor W-M ROT w Olsztynie Elżbieta Zawadzka przedstawiła nominacje do krajowego finału Konkursu na najlepszy produkt turystyczny.

Dotychczas wyróżnione zostały:
2003 rok – Karczma Warmińska w Gietrzwałdzie ,
2004 rok – Inscenizacja Bitwy pod Grunwaldem i Kanał Elbląski
2005 rok – Olsztyńskie Lato Artystyczne i SWATCH-FIVB Word Tour 2005 Mazury open -Stare Jabłonki Hotel Anders
2008 rok – Piknik Country w Mrągowie
2009 rok – Spływ kajakowy Szlak Krutyni – Mazury PTTK , wyróżnienie – Festiwal Kultury Średniowiecza „Masuria 2009 – Zamek Ryn
2010 rok – XLM Festiwal Jazzu Tradycyjnego – Old Meeting Złota Tarka – Iława.