Medaliści na Sesji Rady Powiatu

W czwartek, 29 sierpnia 2013 r., odbyła się powakacyjna sesja Rady Powiatu w Giżycku. Zostali na nią także zaproszeni młodzi, zdolni sportowcy – zawodnicy Międzyszkolnej Bazy Sportów Wodnych / Uczniowskiego Klubu Żeglarstwa Regatowego „Niegocin” Giżycko. Pani Krystyna Kralkowska – Przewodnicząca Rady Powiatu w Giżycku oraz Pan Mirosław Dariusz Drzażdżewski – Starosta Giżycki, w imieniu Powiatu Giżyckiego i własnym pogratulowali im ostatnich wspaniałych sportowych osiągnięć, wręczyli dyplomy i drobne upominki.  Podziękowali również rodzicom wspierającym karierę sportową młodych sportowców.

Oto ostatnie sukcesy naszych sportowców:

Filip Szmit

• złoty medal na Mistrzostwach Polski PSKO do lat 11, które odbyły się w Złocieńcu w dniach 16-18.08.2013 r.,
  • zwycięzca regat (1 miejsce) – Wielkiego Finału ENERGA SAILING CUP w Sopocie (23-25.08.2013 r.),
  • został stypendystą Funduszu Rozwoju Młodych Talentów ENERGA SAILING (jako zwycięzca cyklu pozostający w klasie Optimist i jako zwycięzca Woj. Warmińsko-Mazurskiego).

Julia Szmit

• srebrny medal na  XIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w klasie Optimist Dziewcząt w dniach 08-18.08.2013 r. (w 2012 r. na  Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w klasie Optimist Dziewcząt zdobyła złoty medal)

Stanisław Klimaszewski

• wywalczył brązowy medal w Mistrzostwach Polski Klas Nieolimpijskich klasy Laser Radial na Zalewie Zegrzyńskim (24-25.08.2013 r.)

Życzymy kolejnych udanych występów w zawodach!

Z kolei 2 września br. na posiedzeniu Zarządu Powiatu w Giżycku Starosta Giżycki pogratulował Pani Barbarze Dziekańskiej – Trener MBSW / UKŻR Niegocin Giżycko – sukcesów osiąganych w pracy z podopiecznymi, podziękował za wkład wniesiony w wychowanie i kształtowanie młodych żeglarzy oraz za propagowanie żeglarstwa na terenie Powiatu Giżyckiego.

Fot. Starostwo Powiatowe w Giżycku