Memoriał Andrzeja Paszkiewicza dobiegł końca

Pierwsza edycja Memoriału Andrzeja Paszkiewicza przeszła do historii. Wszystkie drużyny otrzymały wyjątkowe nagrody, a zainteresowane kluby z chęcią deklarują przyjazd do Giżycka za rok.

Jak organizatorzy imprezy wyliczyli, w ramach Memoriału rozegrano 83 mecze (84 uwzględniając mecz pokazowy), w których padło dokładnie 2615 bramek. Co więcej, zawodniczki oraz zawodnicy grali łącznie przez ponad dwie okrągłe doby – dokładniej przez 50 godzin i 20 minut.

W piątek w hali MOSiR o godz. 9:00 odbyło się oficjalne zakończenie zawodów. Wszystkie 21 zespołów stawiło się na boisku, by odebrać zasłużone nagrody.

Klasyfikacja zespołów wygląda następująco:

DZIECI DZIEWCZYNKI

Do kategorii dzieci dziewczynki przystąpiło łącznie siedem zespołów. Po rundzie zasadniczej najlepszą drużyną byli goście z Litwy, HC Garliava, który wygrał wszystkie sześć meczów, w tym również z wiceliderem, UKS-em Jaćwingowie Gołdap. W ostatnim dniu rozgrywek odbyły się natomiast mecze o miejsca, w którym litwinki potwierdziły swoją wysoką formę, wygrywając finał z gołdapiankami w rzutach karnych (17:17; 4:3 w karnych). Miejsce na najniższym stopniu podium należy do KPR-u Białystok.

1. HC Garliava
2. UKS Jaćwingowie Gołdap
3. KPR Białystok
4. ChKS Łódź
5. SPR Victoria Postomino
6. UKS Olimpijczyk Kowalewo Pomorskie
7. UKS Kangur Siemiatycze

DZIECI CHŁOPCY

Kategoria dzieci chłopcy liczyła dwa zespoły, konkretnie HC Garliava oraz UKS Olimpijczyk Kowalewo Pomorskie. Drużyny te zajęły odpowiednio pierwsze i drugie miejsce.

MŁODZICZKI

W tej kategorii Jaćwingowie oraz Garliava zamieniły się miejscami po rundzie zasadniczej i to zespół z Gołdapi przystępował do ostatniego dnia zawodów jako lider grupy. Wielki finał w tej kategorii to „powtórka z rozrywki” z młodszej kategorii wiekowej, czyli Jaćwingowie vs. Garliava, gdzie tym razem triumfował polski zespół, zwyciężając 25:24. Z kolei „mały finał”, czyli mecz o 3. miejsce, wygrał ChKS Łódź.

MŁODZICY

Następna kategoria to młodzicy. W ciągu Memoriału rywalizowały ze sobą wspomnieni goście z Litwy, czyli HC Garliava, a także HC Husaria Lubliniec.

JUNIORKA MŁODSZA

W najstarszej z kolei kategorii na tym turnieju znalazł się gospodarz imprezy, MTS Giżycko. Poza giżycczankami, w tej kategorii uczestniczyły również UKS Jutrzenka Cegłów oraz KPR Białystok. Walka o pierwsze miejsce była wyrównana, lecz ostatecznie to zespół z Podlasia wyjedzie z letniej stolicy Polski ze złotymi medalami.

Podczas zakończenia poznaliśmy też najlepszych strzelców w każdej kategorii wiekowej:

Dzieci dziewczynki Dominika Baran (UKS Olimpijczyk Kowalewo Pomorskie, 55 bramek)
Dzieci chłopcy – Tomas Urbonas (HC Garliava, 36 bramek)
Młodziczka – Milena Buczyńska (UKS Jaćwingowie Gołdap, 62 bramki)
Młodzik – Tomas Neverauskas (HC Garliava, 24 bramki)
Juniorka młodsza – Martyna Krzyżanowska (KPR Białystok, 43 bramki)

informacja i zdjęcia: strona Memoriału Andrzeja Paszkiewicza

memoriał Andrzeja paszkiewicza memoriał Andrzeja paszkiewicza