Międzynarodowe Mistrzostwa Polski MONOTYP XV

W dniach 25-26 lutego Rydzewo było po raz kolejny gospodarzem największej i najważniejszej imprezy bojerowej w klasie Monotyp XV, na Jeziorze Niegocin z bazą w Gospodzie pod Czarnym Łabędziem rozegrano Międzynarodowe Mistrzostwa Polski. Do mistrzostw zgłosiło się 11 załóg, w tym załogi z Niemiec i Holandii.

Pierwszego dnia zawodów z uwagi na silny wiatr około godziny 13.00 zdecydowano się aby wyjść na lód i po około godzinie sędzia główny Stanisław Macur puścił pierwszy bieg, a po nim kolejne 3. Po 4 wyścigach ślizgi wróciły do portu przy Gospodzie. W niedzielny słoneczny poranek zapowiadało się na cudowny dzień z licznymi startami, jednakże zmagający się wiatr spowodował, iż tego dnia rozegrano tylko jeden wyścig.

W ostatecznej klasyfikacji najlepiej w Mistrzostwach poradzili sobie Eckard Pagel i Waldemar Konopka załoga niemiecka, na drugim miejscu znalazła się załoga Jerzy Kulewicz i Robert Śliwiński – oni to zdobyli tytuł Mistrzów Polski w punktacji krajowej, trzecie miejsce zdobył team z Gospody pod Czarnym Łabędziem Jerzy Nowakowski i Jerzy Gulbicki (załoga MBSW) – wicemistrzowie Polski, czwarte miejsce w klasyfikacji międzynarodowej, ale z tytułem II wicemistrzów Polski – brązowy medal, zdobyła druga załoga MBSW – Karol Konarzewski i Marek Zalewski.

Organizatorzy dziękują za pomoc i wsparcie podczas organizacji Mistrzostw Polski Wójtowi Gminy Miłki oraz Staroście Giżyckiemu.