Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej

22 maja przypada Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej. Czy lubisz jak w Twoim życiu dużo się dzieje, a Twoje życie jest różnorodne? Daj też tą możliwość otaczającej Cię przyrodzie. Dbaj o jej bioróżnorodność . Pozwól swobodnie się jej rozwijać tak, aby przyszłe pokolenia mogły cieszyć się tym, czym Ty dzisiaj. Świętuj go razem z przyrodą.

22 maja 2023 r., w Międzynarodowym Dniu Różnorodności Biologicznej, Ministerstwo Klimatu i Środowiska zaprasza na spotkanie prasowe inaugurujące kampanię „Chroń bioróżnorodność”. Wydarzenie będzie transmitowane na profilu Ministerstwa Klimatu i Środowiska na Facebooku o godz. 12:00.

Wezmą w nim udział:

  • Małgorzata Golińska – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska, Główny Konserwator Przyrody,
  • Sławomir Mazurek – Zastępca Prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej,
  • Sergiusz Kieruzel – Dyrektor Departamentu Edukacji i Komunikacji w Ministerstwie Klimatu i Środowiska,
  • dr Monika Szewczyk – Centrum UNEP/GRID-Warszawa, Ekspert merytoryczny Kampanii.

W roli prowadzącego wystąpi Pan Łukasz Bożycki – doktor nauk biologicznych, dziennikarz radiowy i telewizyjny, przyrodnik i fotograf, autor programu telewizyjnego „Przyrodnik na Tropie”.

Na spotkaniu porozmawiamy o tym dlaczego bioróżnorodność jest ważna, dlaczego należy o nią dbać oraz opowiemy o inicjatywach, które służą jej ochronie.

Poznaj projekty, zrealizowane przy wsparciu Funduszy Europejskich.

Wejdź na stronę:

https://www.gov.pl/web/klimat/zakonczenie-realizacji-projektu-pn-dobre-praktyki-dla-wzmacniania-bioroznorodnosci-i-aktywnej-ochrony-muraw-galmanowych-rejonu-slasko-krakowskiego-biogalmany

https://www.gov.pl/web/klimat/wzmocnienie-poludniowo-wschodniej-metapopulacji-wodniczki-acrocephalus-paludicola-w-polsce