Międzynarodowy Dzień Szczęścia

Dziś pierwszy dzień astronomicznej wiosny. Już w najbliższy weekend, w nocy z 25 na 26 marca nastąpi zmiana czasu z zimowego na letni. O godz. 2.00 przestawimy zegarki o godzinę do przodu. Dziś obchodzimy także Międzynarodowy Dzień Szczęścia. W tym dniu życzymy wszystkim jak najwięcej szczęścia, radości i uśmiechu!

Polub siebie
Człowiek goni za potrzebami materialnymi, majątkiem sądząc, że te dobra wystarczą do pełni szczęścia. Nic bardziej mylnego… Polub siebie. Od tego trzeba zacząć. Jak mawiał belgijski pisarz Phil Bosmans: „Ze szczęściem czasem bywa tak, jak z okularami – szuka się ich, a one siedzą na nosie”.

Szczęście zależy głównie od naszego nastawienia psychicznego, a nie od czynników zewnętrznych. Od tego, czy lubimy i akceptujemy siebie, czy żyjemy zgodnie z własnymi przekonaniami i wartościami. Osiągnięcie wewnętrznego szczęścia pozwoli nam cieszyć się tym, co oferuje świat i jego dobra. Szczęście to Twój wybór i Twoja decyzja!

Jak być szczęśliwym? Kilka kroków do prawdziwego szczęścia.
Zastosuj poniższe zasady:

  • Nigdy nie myśl i nie mów źle o samym sobie.
  • Znaj swoje cechy, które czynią Cię kimś wyjątkowym, niepowtarzalnym i szczególnym.
  • Zawsze szukaj przyczyn swoich sukcesów w sobie.
  • Ucz się czerpać radość i zadowolenie z samego działania.

Przestrzeganie tych kroków systematycznie i konsekwentnie pozwoli na uzyskanie pełni szczęścia.

Najszczęśliwsze kraje świata 2023 r.
Jak wynika z publikowanego corocznie zestawienia World Happiness Raport 2023 (raport oparty na średniej z trzech lat 2020-2022), Finlandia jest najszczęśliwszym państwem na świecie. Drugą pozycję zajęła Dania, trzecią Islandia a czwartą Izrael. Polska jest dopiero na 39. miejscu w tabeli 137 krajów.

 

 

https://pomorskie.eu/to-dzis-20-marca-miedzynarodowy-dzien-szczescia/

https://worldhappiness.report/ed/2023/world-happiness-trust-and-social-connections-in-times-of-crisis/#ranking-of-happiness-2020-2022