Międzynarodowy Turniej Siatkarski w Braunsbedrze

Od 13 do 16 czerwca 2013 r. uczennice z I Liceum Ogólnokształcącego oraz Gimnazjum nr 2 reprezentowały Powiat Giżycki na 5 międzynarodowym turnieju siatkarskim w Braunsbedrze (Niemcy), w którym wzięło udział prawie 200 drużyn z Niemiec, Polski, Litwy i Słowacji i ponad 1500 uczestników.

Dziewczęta w kategorii U-20 pod wodzą Jarosława Krajewskiego uplasowały się w połowie stawki, zajmując 5 miejsce, natomiast ich młodsze koleżanki prowadzone przez Piotra Grodzkiego, startujące w kategorii U-18 zajęły 9 miejsce na 16 startujących drużyn.

Dzięki uprzejmości organizatorów, a przede wszystkim Edwarda Sułka, uczestnicy turnieju zwiedzili Kwerfurt i zamek o tej samej nazwie, w którym urodził się św. Brunon, a także piękny zamek w Merseburgu.

Turniej był bardzo wyczerpujący dla zawodników, którzy pierwszego dnia musieli rozegrać po kilka meczów. W każdym meczu rozgrywane były dwa sety do 25 punktów, bez walki na przewagi. Pogoda dopisała, chociaż silne podmuchy wiatru zmuszały zawodników do dużej koncentracji i skupienia się na piłce, która w takich warunkach zachowywała się nieprzewidywalnie.

Na turniej w Braunsbedrze zespoły Powiatu Giżyckiego wybrały się jednym autobusem wraz z reprezentacjami chłopców i dziewcząt z Alytus. Jest to kolejny przykład rozwijania współpracy między Powiatem i Alytusem poprzez wspólną realizację działań sportowych. W turnieju drużyna chłopców z Litwy uplasowała się na 4 miejscu, a dziewczęta ostatecznie zajęły 5 miejsce.