Międzynarodowy Turniej Siatkarski w Braunsbedrze

W dniach 7-10 czerwca br. uczniowie z Zespołu Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku oraz II Liceum Ogólnokształcącego w Giżycku reprezentowali Powiat Giżycki na IV Międzynarodowym Turnieju Siatkarskim w Braunsbedrze (Niemcy), w którym wzięły udział 184 drużyny z Niemiec, Polski, Litwy i Słowacji.

Chłopcy w kategorii U-20 zajęli I miejsce, wygrywając po drodze 5 meczów i 1 remisując, a dziewczęta w tej samej kategorii wiekowej z dorobkiem 4 zwycięstw, 3 remisów i 1 porażką uplasowały się na VII miejscu. Dzięki uprzejmości organizatorów, a przede wszystkim pana Edwarda Sułka, uczestnicy turnieju zwiedzili Kwerfurt i zamek o tej samej nazwie, w którym urodził się św. Brunon, a wieczorem mogli obejrzeć pierwszy mecz Polaków na EURO 2012.

Turniej był bardzo wyczerpujący dla zawodników, którzy pierwszego dnia musieli rozegrać po kilka meczów. W każdym meczu rozgrywane były dwa sety do 25 punktów, bez walki na przewagi. Pogoda dopisała, chociaż silne podmuchy wiatru zmuszały zawodników do dużej koncentracji i skupienia się na piłce, która w takich warunkach zachowywała się nieprzewidywalnie. Na turniej w Braunsbedrze zespoły Powiatu Giżyckiego wybrały się jednym autobusem wraz z reprezentacjami chłopców i dziewcząt z Alytus. Jest to kolejny przykład rozwijania współpracy między Powiatem i Alytusem poprzez realizację działań sportowych. W turnieju obie drużyny z Litwy uplasowały się na 3 miejscu.

W turnieju wzięło udział ponad 1400 sportowców, 184 drużyn – w tym 125 kobiecych, 56 męskich i 3 mieszane. Grano na 58 boiskach. Rozegrano 668 meczów, z tego 340 w kategorii do lat 12/13.