Mistrzostwa Województwa w Piłce Ręcznej

23 kwietnia 2013 r. na sali sportowej Zespołu Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku rozegrany został turniej Finał Mistrzostw Województwa w Piłce Ręcznej Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych roku szkolnego 2012/2013. Gospodarzami zawodów było II Liceum Ogólnokształcące i Zespół Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku. Start w imprezie, wygrywając zawody regionu lub baraże, zapewniły sobie reprezentacje II Liceum Ogólnokształcącego w Giżycku, IV Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu, Zespołu Szkół w Reszlu oraz Zespołu Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku. Na finały niestety nie przyjechała reprezentacja IV LO w Elblągu.

Turniej odbywał się systemem „każdy z każdym”. Dziewczęta II Liceum Ogólnokształcące im. Gustawa Gizewiusza w Giżycku w pierwszym meczu uległy ZS z Reszla, by w drugim spotkaniu zdecydowanie pokonać ZSKŚiA z Giżycka. Ta wygrana zapewniła naszej drużynie  II miejsce w turnieju. Jest to już trzecie z rzędu II miejsce w województwie. Serdecznie gratulujemy sukcesu wszystkim dziewczętom oraz trenerowi.

Skład drużyny naszej szkoły stanowiły: Joanna Kalata, Angelika Choroszko, Wiktoria Dudziak, Aleksandra Bugaj, Marlena Gołaś, Maria Kilanowska, Natalia Adamczyk, Magdalena Szwaja, Adriana Gawejko, Ewelina Dzienisiewicz, Wioleta Szyszko, Agata Prusik, Agata Kalinowska, Natalia Skwarek. Opiekę trenerską pełnił pan Andrzej Paszkiewicz.

Najlepszą zawodniczką drużyny została wybrana Marlena Gołaś.

Za trzy lata niezmiernie zaangażowanego grania szczególne podziękowania składamy zawodniczkom klas III, które w tym roku kończą karierę reprezentacyjną w II LO. Turniej pokazał, że młodsze koleżanki są już gotowe zastąpić żegnające się ze szkołą dziewczęta.

 

Tekst/Fot. II Liceum Ogólnokształcące w Giżycku