Mistrzostwo Polski Wojtka Klimaszewskiego w klasie Laser Radial Juniorów!

wkWojciech Klimaszewski wywalczył na wodach Zatoki Gdańskiej Mistrzostwo Polski w klasie Laser Radial Juniorów. Objął prowadzenie już pierwszego dnia i nie oddał go przez następne trzy dni – do ostatniego wyścigu. W klasyfikacji generalnej zajął doskonale piąte miejsce na 84 startujących. Jako zwycięzca MP Wojtek pojedzie w grudniu na Mistrzostwa Świata Juniorów ISAF do Chin. Równie dobrze wypadli w takiej stawce pozostali żeglarze – podopieczni trenera Cezarego Borkowskiego. Stanisław Klimaszewski uplasował się na wysokiej 9 pozycji, Kostek Sawicki zajął miejsce 17, Mateusz Siedlecki – 23, Piotr Dąbrowski – 46, Daniil Fenko – 49 a Bartek Guz – 77. Świetnie spisały się również dziewczyny – w stawce 31 rywalek Julia Rogalska wywalczyła szóste miejsce (czwarta w klasyfikacji Młodzieżowców!), a Magda Daniszewska – miejsce trzynaste (10-M).