Młodzież z wizytą w Pekinie

W dniach 2-10 grudnia 2013 roku grupa młodzieży z Gimnazjum w Wilkasach k/Giżycka wraz z opiekunami gościła na Krajowej Olimpiadzie Kreatywności w Pekinie. Młodzież wygrała Ogólnopolski Konkurs Profilaktyczny podejmujący trudną tematykę zbyt wczesnej inicjacji alkoholowej wśród młodych ludzi. Konkurs został zorganizowany jako profilaktyczne działanie w ramach Międzynarodowego Programu Kreatywności Destination Imagination – Oczyma Wyobraźni. 

Młodzież z Wilkas reprezentowała nasz kraj promując polską edukację i kulturę. Grupa miała również niepowtarzalną okazję wzięcia udziału w 24-godzinnym wyzwaniu przygotowanym specjalnie przez National Geographic. Wyzwanie polegało na zbadaniu środowiska naturalnego azjatyckiego słonia, zaprezentowaniu w formie teatralnej funkcjonowania słonia w przyrodzie oraz stworzeniu technicznego systemu, który pozwoli zdalnie (bez bezpośredniego udziału człowieka) zrobić zwierzęciu zdjęcie. Młodzież zdobyła III miejsce wśród drużyn międzynarodowych oraz otrzymała nagrodę specjalną „Renesans” w dziedzinie inżynierii za wyjątkowo kreatywny projekt urządzenia technicznego!

Podczas pobytu w Chinach grupa spotkała się z Ambasadorem Polski w Pekinie. Podczas rozmowy młodzież dowiedziała się wielu ciekawych informacji nie tylko o życiu, tradycji i kulturze mieszkańców Pekinu, ale również o ważnych zadaniach i codziennych obowiązkach pracowników ambasady.

Już w marcu 2014 roku Fundacja Wspierania i Rozwoju Kreatywności organizująca Ogólnopolską Olimpiadę Kreatywności gościć będzie w ramach rewizyty grupy dzieci i młodzieży z Chin.

Skład drużyny: Filip Budny, Julian Tuyakov, Wiktoria Sosnowicz, Aleksandra Górna, Piotr Juszkiewicz, Piotr Zakrzewski

 

Joanna Kempa
Trener drużyny Winders