Morskie sukcesy żeglarzy

Laser6XXXVII Puchar Arki Gdynia tym razem odbył się we Władysławowie. Była to ważna i silnie obsadzona impreza w klasie Laser – na Bałtyku ścigało się blisko 200 zawodników z Polski, Litwy, Hong Kongu, Rosji i Ukrainy. Przeprowadzono osiem zaplanowanych wyścigów. Laserowcy z Giżyckiej Grupy Regatowej, pod opieką trenera Cezarego Borkowskiego, pokazali klasę. Stanowiąc chyba najliczniejszą grupę – 14 zawodników wywalczyli srebro  w klasyfikacji drużynowej ustępując jedynie gospodarzom.

W klasie Laser 4.7 Kobiet nie do pokonania okazała się Julia Rogalska, która przypieczętowała tym samym zwycięstwo w eliminacjach do Mistrzostw Świata. Wiktoria Gubin zakończyła rywalizację w tej klasie na pozycji 16.
W olimpijskiej klasie Laser Radial Kobiet – Magda Daniszewska i Marta Weiss zajęły odpowiednio miejsca 11 i 12.

W klasie Laser 4.7 Mężczyzn świetną szóstą lokatę zajął Kostek Sawicki (z drugiego miejsca wszedł do reprezentacji na MŚ do Belgii), 26 był Tomek Trajnowicz, 30 – Kuba Kazukiewicz i Hubert Maczyszyn – 40. W klasie Laser Radial mężczyzn po raz kolejny dominował Wojtek Klimaszewski zwyciężając tym samym w krajowych eliminacjach do Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata. Drugie miejsce na totalnym „głodzie” żeglowania – bez treningu,  wyrwał młodym wilkom Stanisław Klimaszewski. Piotr Dąbrowski uplasował się na pozycji 19, Daniil Fenko – 20, Mateusz Siedlecki zajął miejsce 28, a Bartek Guz – 40.