Na rozliczenie PIT za 2022 r. zostało tylko kilka dni

Do 2 maja 2023 r. trzeba rozliczyć się z urzędem skarbowym z dochodów osiągniętych w ubiegłym roku. Dla większości dorosłych Polaków oznacza to konieczność złożenia formularza PIT-37.

Ministerstwo Finansów zachęca do rozliczania się przez internet w ramach bezpłatnej usługi Twój e-PIT. Aby z niej skorzystać wystarczy zalogować się do e-Urzędu Skarbowego i wybrać usługę Twój e-PIT. Następnie należy sprawdzić lub zmienić swoje dane i wysłać deklarację. Automatycznie wypełnione zeznanie nie zawiera jednak informacji o ulgach i odliczeniach, ani o wybranej organizacji, której można przekazać 1,5 proc. podatku. Te informacje podatnik musi uzupełnić samodzielnie.

Przypominamy, iż Starostwo Powiatowe w Giżycku przystąpiło do projektu „Wspieraj lokalnie”, który ułatwia przekazywanie 1,5 % dla lokalnych organizacji pożytku publicznego przy rozliczaniu PIT. W ramach projektu powiat otrzymał bezpłatny program do rozliczania podatków – “PITax.pl Łatwe podatki”, promujący rozliczenie podatku na terenie powiatu giżyckiego oraz do przekazania 1,5 % lokalnym organizacjom pożytku publicznego.

By rozliczyć swój PIT kliknij tutaj: https://www.pitax.pl/rozlicz/starostwo-powiatowe-w-gizycku/