Na ryby to tylko do Giżycka !

Po raz kolejny kadra Środowiskowego Hufca Pracy w Giżycku przy wsparciu Warmińsko-Mazurskiej Wojewódzkiej Komendy OHP zorganizowała doroczny Wojewódzki Turniej Wędkarstwa Spławikowego Młodzieży i Kadry OHP. Dnia 26 września br. na „Łowisku Mario” do zawodów stanęła młodzież i kadra z jednostek podległych.

Wszyscy uczestnicy oraz zaproszeni goście zostali przywitani przez p. Magdalenę Łępicką – Komendanta Hufca Pracy w Giżycku. Następnie głos zabrał Wicestarosta Giżycki pan Wacław Strażewicz, który życzył wszystkim udanych połowów i wykorzystania uroków natury. Właściciel łowiska pan Mariusz Jabłoński przedstawiał regulamin i opowiedział o największych zdobyczach żerujących w stawie m.in. szczupakach, karpiach i sumach. Wszyscy wędkarze mieli nadzieję na złowienie największego okazu, którym jest sum. Zawodnicy z zapałem zabrali się do rywalizacji. Niestety, pomimo profesjonalnego sprzętu wędkarskiego nikomu nie udało się go zwabić na swój haczyk, za to płotki i krasnopiórki same pchały się na wędkę. Na koniec zawodów, pod czujnym okiem sędziego, wszystkie ryby zostały dokładnie zważone, a po podliczeniu wyników wyłoniono tegorocznego zwycięzcę.

W klasyfikacji indywidualnej I miejsce zdobył Radosław Kamiński z Elbląga, II Miejsce Daniel Poreda z Pisza, natomiast miejsce III honorowo obronił nasz uczestnik z Giżycka Mateusz Sawko.

W klasyfikacji zespołowej zwyciężyła drużyna OSiW z Pasłęka, na II miejscu uplasowała się grupa HP z Pisza a III miejsce zajęli nasi goście ŚHP z Elbląga.

Zwycięzcy otrzymali cenne nagrody, natomiast pozostali uczestnicy turnieju zostali obdarowani pamiątkowymi medalami. Po części oficjalnej wędkarze zjedli gorący posiłek oraz upiekli kiełbaski na ognisku. Atmosfera była fantastyczna, wszyscy doskonale się bawili, a przy gorącej herbacie wymieniali się uwagami i doświadczeniami na temat wędkowania. Niektórzy z uczestników już na przyszły rok umawiali się na rywalizację na łowisku „Mario” i już mają pomysł na złowienie 60-cio kilowego suma.

ŚHP Giżycko

Fot. Starostwo Powiatowe w Giżycku / ŚHP Giżycko