Na zaproszenie partnerskiego miasta Alytus na Litwie

herbas Alytus Cityherb_powiat_gizyckiNa zaproszenie partnerskiego samorządu miasta Alytus na Litwie  udział w obchodach święta Miasta wziął Starosta Giżycki Wacław Strażewicz. W tegorocznym święcie wzięli udział przedstawiciele wszystkich samorządów partnerskich Alytusa, szefowie jednostek organizacyjnych samorządu oraz zaproszeni goście parlamentarzyści litewscy. Spotkanie było okazją do wymiany dotychczasowych doświadczeń oraz poznania nowych potencjalnych partnerów. W aspekcie otwartego niedawno Programu Współpracy Transgranicznej Interreg Litwa-Polska 2014-2020 dyskutowano o nowych pomysłach, wspólnych inicjatywach oraz właśnie realizowanych projektach. Powiat Giżycki z samorządem Alytusa współpracuje już od kilku lat czego owocem są liczne zrealizowane wspólne projekty współfinansowane przez Unię Europejską (np. budowa sali gimnastycznej ZSKŚiA, boiska, termomodernizacja i wyposażenie placówek edukacyjnych, szkolenia i praktyki uczniowskie).