Nabór zgłoszeń do XVI edycji Konkursu „Godni Naśladowania”

Do 15 maja 2019 r. trwa nabór zgłoszeń do tegorocznej, 16. edycji Konkursu „Godni Naśladowania”. Nominowane mogą być organizacje pozarządowe, działacze III sektora, samorządy lokalne oraz przedsiębiorcy – wyróżniający się osiągnięciami w aktywności społecznej oraz współpracy ze społecznościami.

Tytułem „Godni Naśladowania” nagradzane są organizacje oraz ludzie, których aktywność wpływa na pozytywne zmiany w otoczeniu oraz na rozwój społeczeństwa obywatelskiego. Konkurs promuje kreatywność, zaangażowanie, zaufanie, bezinteresowność oraz otwartość na współdziałanie. Dając przykłady, pragniemy zaszczepiać w mieszkańcach Regionu Warmii i Mazur przekonanie, że można i warto pracować na rzecz innych ludzi.

Celem Konkursu jest upowszechnianie na poziomie regionalnym i lokalnym aktywności obywatelskiej i społecznej prowadzonej przez organizacje pozarządowe, grupy nieformalne oraz działaczy społecznych. Ponadto Konkurs promuje działania samorządów oraz przedsiębiorców, którzy podejmują i rozwijają współpracę z podmiotami obywatelskimi na rzecz dobra wspólnego.

Konkurs odbywa się w czterech Kategoriach:

1. Organizacja Godna Naśladowania
  2. Pozarządowiec Godny Naśladowania
  3. Samorząd Godny Naśladowania
  4. Przedsiębiorca Godny Naśladowania

W 2018 roku tytuł „Godnych Naśladowania” otrzymały odpowiednio: Stowarzyszenie Żytkiejmska Struga, pani Monika Hausman-Pniewska, Gmina Kurzętnik oraz pan Wiesław Łubiński. Ponadto honorową statuetkę otrzymał Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Kto w tym roku dostąpi zaszczytu? Może to będziesz Ty, Twoja organizacja/instytucja albo podmiot, który chciałbyś nominować do nagrody?

Zgłoszeń do Konkursu mogą dokonywać osoby prawne lub jednostki organizacyjnie nie posiadające osobowości prawnej, w szczególności organizacje pozarządowe, organy administracji publicznej, podmioty dialogu obywatelskiego oraz kościoły i związki wyznaniowe.

Wniosek należy złożyć w Sekretariacie Rady Organizacji Pozarządowych Województwa Warmińsko-Mazurskiego lub wysłać pocztą elektroniczną na adres godninasladowania@gmail.com w terminie do 15 maja 2019 r. na odpowiednim dla wybranej Kategorii formularzu.

Uwaga: Wniosek należy przygotować w wersji elektronicznej (dokumenty w formie papierowej nie będą przyjmowane!).

Rozstrzygnięcie Konkursu nastąpi podczas Warmińsko-Mazurskiego Forum Organizacji Pozarządowych, które odbędzie się 19 czerwca w Olsztynie.

Szczegółowe zasady, warunki udziału oraz tryb oceny wniosków określa Regulamin Konkursu, dostępny wraz z załącznikami (formularze wniosków oraz klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych) na stronie www.ropwwm.org.pl

Odpowiedzi na pytania dotyczące Konkursu udziela sekretariat Rady Organizacji Pozarządowych Województwa Warmińsko-Mazurskiego, ul. Warmińska 14/21, 10-545 Olsztyn, tel. 89 519 03 44 lub 89 523 73 45, e-mail: godninasladowania@gmail.com (osoba do kontaktu: Marek Jurzyński).

Patronat honorowy nad XVI edycją Konkursu „Godni Naśladowania” objęli Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki oraz Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin.

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawują TVP3 Olsztyn, Radio Olsztyn oraz Gazeta Olsztyńska.

Organizatorem Konkursu jest Rada Organizacji Pozarządowych Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Wsparcie organizacyjne i finansowe zapewniają: Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Stowarzyszenie ESWIP, Federacja Organizacji Socjalnych Województwa Warmińsko-Mazurskiego FOSa, Bank Żywności w Olsztynie oraz Federacja Uniwersytetów Trzeciego Wieku Warmii i Mazur.