* „Narodowe Czytanie. Aleksander Fredro” w Giżycku

Zachęcony przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Starosta Giżycki w imieniu samorządu Powiatu Giżyckiego zaprasza do udziału w publicznym czytaniu największych polskich dzieł literackich w ramach akcji „Narodowe Czytanie. Aleksander Fredro”.

Z tej okazji 7 września 2013 r. o godz. 16:00 w Auli I Liceum  Ogólnokształcącego im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Giżycku, przy ul. Traugutta 1 odbędzie się czytanie z podziałem na role fragmentów „Ślubów panieńskich” oraz „Zemsty”.

Z nadzieją, że wspólne czytanie będzie radosnym spotkaniem z piękną polszczyzną i ponadczasowym dowcipem Aleksandra Fredry, udział w czytaniu zadeklarowali przedstawiciele samorządów Powiatu i Miasta, Pani Krystyna Kralkowska – Przewodniczącą Rady Powiatu,  Pani Jolanta Piotrowska – Burmistrz Giżycka, Pan Mirosław Drzażdżewski – Starosta Giżycki oraz wicestarosta Pan Wacław Strażewicz i Jan Sekta radny miejski. W akcji wezmą udział również przedstawiciele lokalnej kultury, Pani Bożenna Oleksiak – GOK Wilkasy oraz Panowie Zbigniew Waszkielewicz Teatr IOTA w Radziach i Jerzy Piekarski Centrum Animacji KOA.

Nad stroną artystyczną czuwa Pani Iwona Rosa, dyrektor I LO.