Nasze sukcesy na Mistrzostwach Województwa w Tenisie Ziemnym

Dnia 6.06.2013 r. na kortach tenisowych w Olecku odbyły się Mistrzostwa Województwa w Tenisie Ziemnym. Rywalizacja przebiegała w poszczególnych grupach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazja oraz szkoły ponadgimnazjalne. Giżycko reprezentowali zwycięzcy mistrzostw powiatu: II LO i I LO. Wszyscy walczyli bardzo dzielnie do ostatniej piłki.

Dzięki wielkiemu zaangażowaniu uczeń II LO w Giżycku – Piotr Ferenc uplasował się na zaszczytnym 2 miejscu w klasyfikacji generalnej. Jest to największy sukces sportowy Piotra w tenisie ziemnym. 3 miejsce zajął Sebastian Wołejszo z I LO w Giżycku. Najlepsza wśród dziewcząt okazała się zaś Karolina Borkowska, także z I LO w Giżycku (2 miejsce).

Maciej Kozłowski, reprezentant II LO, mimo odniesionej kontuzji w trakcie zawodów godnie reprezentował szkołę, dzięki czemu drużyna chłopców wywalczyła II miejsce w klasyfikacji zespołów. Drużyna dziewcząt z I LO w Giżycku także zajęła II miejsce w klasyfikacji drużynowej w swojej kategorii.

Wśród dziewcząt swoje pierwsze mecze na mistrzostwach województwa rozgrywała uczennica II LO – Katarzyna Kurowicka. Trema okazała się silniejsza, ale doświadczenie zdobyte na zawodach jest bezcenne.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i czekamy na sukcesy w kolejnych latach.