Nauczyciele na międzynarodowym szkoleniu z robotyki

W dniach 26-30.10.2015 r. nauczyciele z Zespołu Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Giżycku uczestniczyli w międzynarodowym szkoleniu z robotyki zorganizowanym przez ITT Group z Tallina w ramach projektu „Synergia na rzecz NEET-sów i kształcenie dualne” projekt Nr. 2014-1-LT01-KA202-000529, program Erasmus+.

W czasie jego trwania uczestnicy z Polski i Litwy odwiedzili Centrum Kształcenia Zawodowego w Voru, którego celem jest rozwiązywanie problemów naukowo-technicznych firm, instytucji oraz studentów, a także prezentowanie najlepszych rozwiązań i wsparcie od strony technicznej.

Podczas zajęć teoretycznych przedstawiony został wykład na temat sensoryki oraz napędów elektrycznych. Przedstawiono rodzaje i zasady działania czujników oraz silników prądu stałego i zaprezentowano praktyczne przykłady zastosowań w/w sprzętu. W ramach zajęć praktycznych uczestnicy otrzymali zestaw elementów niezbędny do budowy prostego robota, który wcześniej został wyposażony w elementy jezdne oraz zaprogramowany, a jego celem było pokonanie labiryntu. Nauczyciele doskonalili swoje umiejętności z zakresu napędów elektrycznych i sensoryki. Na koniec szkolenia zorganizowane zostały mini zawody między dwiema ekipami konstruktorów.

20151029_121735

IMAG0248