Nauczycielki przedszkolne z Alytusa z wizytą w Giżycku

Od poniedziałku w Giżycku przebywają 4 nauczycielki z przedszkola „Girinukas” z Alytusa na Litwie, które wspólnie z naszym Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym realizuje projekt „Poprawa kompetencji nauczycieli przedszkolnych w Europie” z programu Erasmus +. Nasi goście uczestniczą w zajęciach przedszkolnych w SOSW, poznają organizację pracy przedszkoli w Giżycku, metody pracy, pomoce dydaktyczne, system wsparcia dzieci z niepełnosprawnością. Uczestniczą w popołudniowych warsztatach z komunikacji alternatywnej, zajęć ruchowych, edukacji matematycznej. Bardzo dziękujemy Przedszkolu Niepublicznemu „Koralik”, Przedszkolu Miejskiemu nr 1, Przedszkolu Miejskiemu nr 4, Powiatowej Bibliotece Pedagogicznej w Giżycku za wspaniałe przyjęcie naszych gości, pokazanie swojej pracy i podzielenie się dobrymi praktykami. Mamy nadzieję, że ten projekt będzie początkiem współpracy przedszkoli z Alytusa z naszymi przedszkolami.

Alytaus lopšelis-darželis „Girinukas”

Źródło informacji: Powiatowy Zespół Obsługi Szkół i Placówek Oświatowych w Giżycku