Nauka pływania dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie

Tegorocznej pracy Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego przyświeca hasło „Jesteśmy razem”. Zgodnie z ideą programu do naszych działań włączamy nie tylko społeczność szkolną, ale także absolwentów, rodziny naszych wychowanków oraz szerokie grono przyjaciół. 11 października odbyła się kolejna wspólna impreza. Tym razem był to wyjazd do Parku Wodnego „Tropikana” w Mikołajkach.

Nic tak nie jednoczy jak wspólna zabawa. Uczniowie wszystkich klas, absolwenci, nauczyciele, rodzice i przyjaciele placówki mieli okazje nie tylko bliżej się poznać, ale również skorzystać z uroków jakie gwarantuje ekskluzywne wnętrze Hotelu Gołębiewski.

Wyjazd był jednym z elementów projektu „Nauka pływania dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie”, współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych,  Stowarzyszenia  Na Rzecz Wspierania Rozwoju Osób o Specjalnych Potrzebach Edukacyjnych „SZANSA” i SOSW im. J. Brzechwy w Giżycku.

W ramach projektu dzieci i młodzież z niepełnosprawnością uczestniczą w zajęciach na pływalni. Celem zajęć  jest poprawa ogólnej sprawności fizycznej, rozwijanie umiejętności sensomotorycznych, nauka pływania, a także relaks i odprężenie. Istotne jest również, że podczas wspólnych zajęć, w otoczeniu delikatnie chlupoczącej wody, dzieciom łatwiej jest rozpocząć interakcje społeczne, co wiąże się z lepszym funkcjonowaniem w grupie.

Fot. Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Giżycku