Nie straszny nam deszcz ani szaruga

W dniach 12-13 września 2013 r. Dom Pomocy Społecznej w Giżycku oraz Stowarzyszenie „Tua Res Agitur” zorganizowały ogólnopolską imprezę integracyjną pod nazwą „Pożegnanie lata”, w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym „Zofiówka” w Rynie Międzyszkolnej Bazie Sportów Wodnych.

Celem tej imprezy była integracja osób niepełnosprawnych oraz przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu. Głównym hasłem przewodnim była tematyka żeglarska promująca nasz region.

Nad samym jeziorem Ryńskim nieopodal malowniczej miejscowości Ryn zjechało się 210 gości w tym 17 DPS oraz 3 Środowiskowe Domy Samopomocy. Przybyłych powitała Dyrekcja DPS w Giżycku. Swoją obecnością zaszczycili nas również Starosta Powiatu Giżyckiego Mirosław Drzażdżewski, Wicestarosta Giżycki Wacław Strażewicz, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Zbigniew Piestrzyński jak również Zastępca Dyrektora PCPR Małgorzata Kulik.

W trakcie imprezy zaprezentowała się KRAV MAGA z Giżycka. Wieczorem odbył się pokaz „Taniec Ognia”. Wszyscy uczestnicy imprezy chętnie uczestniczyli w wielu zabawach i konkursach z nagrodami.

Następnego dnia (13.09.) chętni uczestnicy „Pożegnania lata” mogli podziwiać jezioro Ryńskie z łodzi DZ. Wszyscy byli zachwyceni urokami Mazur.

Fot. Dom Pomocy Społecznej w Giżycku